Polityka Prywatności i Ochrona danych osobowych

Niniejszy dokument stanowi integralną część regulaminu Szkoły www.sp8.gniezno.pl.
1. Administratorem danych jest Szkoła Podstawowa nr 8 im. Mikołaja Kopernika, ul. Cymsa 14, 62-200 Gniezno, która prowadzi działalność edukacyjną za pośrednictwem strony www.sp8.gniezno.pl. Baza danych została stworzona wyłącznie w celu umożliwienia uczniom, rodzicom (opiekunom prawnym), oraz podmiotom zewnętrznych komunikowania się ze Szkołą (adresy e-mail).
2. Administrator uprawniony jest do ujawnienia danych osobowych wyłącznie podmiotom upoważnionym na podstawie właściwych przepisów prawa, zgodnie    z postanowieniami Regulaminu i obowiązującymi przepisami prawa.
3. Administrator zobowiązuje się do bezpiecznego przechowywania danych.
4. Dane osobowe oraz informacje zawarte w formularzu rejestracyjnym lub w mailu wykorzystywane będą przez Administratora do zawarcia umowy, zmiany, zapisania ucznia do Szkoły, prowadzenia elektronicznej korespondencji oraz zapewnienia, jak najwyższej jakości świadczonych usług. W tym celu Administrator przetwarza następujące dane: imię i nazwisko, adres e-mail, adres, dane Uczniów, Rodziców, Przedsiębiorcy, NIP, Nr telefonów.
5. Rodzice/opiekunowie prawni ma prawo wglądu oraz modyfikacji swoich danych osobowych w każdym czasie, jak również natychmiastowego ich usunięcia po zgłoszeniu Administratorowi, który dokonuje na życzenie rodzica modyfikacji lub całkowitego usunięcia danych.
6. Administrator zobowiązuje się do zastosowania środków technicznych i organizacyjnych zapewniających ochronę danych, w szczególności przez zabezpieczenie danych przed ich udostępnieniem osobom nieupoważnionym.
7. Powierzone dane osobowe są przechowywane i zabezpieczone zgodnie z zasadami określonymi w obowiązujących przepisach prawa oraz zostały zgłoszone do bazy Generalnego Inspektora ds. Ochrony Danych Osobowych.