aktualności21_22_s2 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Gnieźnie

Szkoła Podstawowa nr 8 w Gnieźnie

im. Mikołaja Kopernika

Przejdź do treści

aktualności21_22_s2

ŚWIETLICA SZKOLNA
zaprasza 6:30 - 16:00
Realizacja zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej
12345
Codeweek – Tydzień kodowania
CodeWeek to inicjatywa promująca naukę kodowania w różnym wieku i na różne sposoby. Bez barier, bez ograniczeń, z czerpaniem radości i spokojnym
odczarowywaniem słowa „kodowanie”. Tematem przewodnim ,,CodeWeek 2021 - Uczymy Dzieci Programować” była:
 • Współpraca
 • Krytyczne myślenie
 • Kreatywność
 • Komunikacja i budowanie relacji
 • Poszukiwanie rozwiązań
 • Gotowość do poszukiwania wiedzy
Klasa 1A zrealizowała i zgłosiła 10 wydarzeń.
Trzecia edycja akcji „Zmień bojler na kaloryfer” za nami
Już po raz trzeci w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja wychowania fizycznego, którą poprowadzili doświadczeni nauczyciele WF, Pan Kamil Murch i Pan Paweł Bartkowiak. Lekcja zorganizowana została przez władze placówki przy współpracy z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. Trening związany był z ogólnopolską kampanią „Zmień bojler na kaloryfer”, której pomysłodawcą jest marka Ciepło Systemowe. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ćwiczeniach aerobowych oraz crossficie. Na zakończenie młodzież otrzymała specjalne książeczki przygotowane przez markę Ciepło Systemowe, w której oprócz wcześniej wspomnianych zestawów ćwiczeń opisana jest zbilansowana dieta zapewniająca dostawę energii do organizmu oraz kalkulator zapotrzebowania energetycznego. Dzięki książeczkom uczniowie będą mieli możliwość kontynuowania ćwiczeń w domu. Wystarczy trening 3 razy w tygodniu i odrobina wysiłku, aby zadbać o prawidłowy rozwój młodego człowieka. Szczególne podziękowania składamy Panu Dyrektorowi SP nr 8, Panu Markowi Machińskiemu za umożliwienie przeprowadzenia akcji na terenie szkoły oraz Panom Kamilowi Murchowi i Pawłowi Bartkowiakowi za profesjonalne przeprowadzenie zajęć fizycznych.
Wycieczka do Łodzi
29 września klasy 7a oraz 7f z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Łodzi. Wizytę w filmowej stolicy Polski rozpoczęliśmy od spaceru do Muzeum Kinematografii położonego w Pałacu Scheiblera w parku Źródliska. Przy wejściu powitały nas znajome postaci z dzieciństwa: koty Filemon i Bonifacy, a następnie obejrzeliśmy wystawę rekwizytów z filmu Kingsajz. Spacerując po parku, dotarliśmy do Księżego Młyna - jest to nazwa osiedla, ogromnej przędzalni i domów robotniczych wraz z krótką uliczką między nimi; obecnie w niebanalnych przestrzeniach pofabrycznych organizowane są ciekawe wydarzenia kulturalne, festiwale, pokazy mody, a dawne wille i pałace są dziś siedzibą muzeów.  Tam też udało nam się zaopatrzyć w interesujące suweniry oraz pamiątkowe magnesy.
Kolejnym punktem naszego programu był spacer ulicą Piotrkowską -  reprezentacyjną ulicą Łodzi, jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie, liczącą ok. 4,2 km. Przeszliśmy jej spory fragment, podziwiając pięknie odnowione kamienice, urocze oficyny, interesujące pomniki czy wszechobecne murale.  Po pysznym obiedzie dotarliśmy do  CH Manufaktura.  Centrum powstało na terenach dawnej fabryki Izraela Poznańskiego w Łodzi, jednego z największych fabrykantów łódzkich. Dominują tu stare, pofabryczne budynki z czerwonej, nieotynkowanej cegły, które zostały jednak całkowicie przebudowane wewnątrz i mieszczą zarówno galerię handlową jak i wiele miejsc rekreacyjnych. My udaliśmy się na ,,Warsztaty animacji poklatkowej”, gdzie na podstawie stworzonego przez nas scenariusza, stworzyliśmy własną animację - dużo przy tym było śmiechu i twórczej pracy. Następnie znaleźliśmy się w Experymentarium  - miejscu typu discovery center, w którym nauka nie ma tajemnic. Każdy może tutaj poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę.  Po zapoznaniu z przedstawionymi na wystawie projektami interaktywnymi, mogliśmy je przetestować samodzielnie – moc zabawy i frajdy, polecamy!
Wieczorem bezpiecznie wróciliśmy do domu zadowoleni z czasu spędzonego razem i odbudowanych relacji koleżeńskich.
Międzyszkolny Konkurs Religijny
12 października 2021 roku w Centrum Edukacyjno - Formacyjnym w Gnieźnie miało miejsce podsumowanie konkursu organizowanego z okazji XXI Dnia Papieskiego. W tym roku przebiegł on pod hasłem: "Nie lękajcie się..."
Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
 • II miejsce - Monika Lisiecka z kl.4a;
 • III miejsce - Filip Fiałkowski z kl. 3a.
Laureatom serdecznie gratulujemy!
Dzień Gier Planszowych
W Szkole Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie – z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego - odbył się Dzień Gier Planszowych, ponieważ są one nie tylko doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, ale też stanowią świetną alternatywę dla telewizji, komputera czy smartfona. Wspomniane gry nie tylko bawią, lecz także rozwijają wyobraźnię, uczą podejmowania decyzji oraz zasad właściwego funkcjonowania w grupie rówieśniczej.

Serdecne życzenia
z okazji
Dnia Edukacji Narodowej
Pomoc dla bezdomnych zwierząt
Z okazji Dnia Zwierząt, Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę karmy dla bezdomnych psów i kotów. W ramach akcji zebrano mnóstwo puszek i opakowań z mokrą i suchą karmą, a także miski, koce oraz zabawki. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za aktywny udział w tym przedsięwzięciu. Cieszymy się, że poruszyliśmy Wasze serca. Dziękujemy!!! Karma została przekazana do Gnieźnieńskiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
Z wizytą w dawnej stolicy Polski oraz Energylandii
7 października 2021 roku uczniowie klas 7d i 7e, a także reprezentanci klas 7a i 7b, zwiedzali królewskie miasto Kraków - wielowiekową siedzibę władców Polski oraz stolicę kultury i sztuki.  W czasie wędrówki po tym wyjątkowym mieście siódmoklasiści odwiedzili nie tylko miejsca związane z historią Polski i Europy, ale również naznaczone obecnością bohaterów legend. To właśnie tu, nad Wisłą, za czasów księcia Kraka, legendarnego założyciela miasta, mieszkał smok. Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się jego pomnikowi oraz Smoczej Jamie, a następnie udali się na Wawel, siedzibę monarchów Polski. Podziwiali z zewnątrz Katedrę Wawelską, miejsce koronacji i pochówków królów oraz dziedziniec Zamku Królewskiego. Od Wzgórza Wawelskiego przeszli ulicami Kanoniczą i Grodzką na Rynek Główny, gdzie obejrzeli Sukiennice. Ostatnim etapem spaceru po centrum miasta była ulica Floriańska oraz Barbakan. Sporo emocji siódmoklasistom – ze względu na widoczną z jego wierzchołka panoramę miasta - dostarczyła wędrówka na kopiec Kościuszki. Uczniowie zwiedzili też muzeum poświęcone bohaterom walki o niepodległość. Celem drugiego dnia wycieczki była zabawa w Energylandii w Zatorze, największym Parku Rozrywki w Polsce, oferującym kilkadziesiąt atrakcji. Powodzeniem wśród uczniów klas siódmych cieszyła się strefa ekstremalna, a w szczególności Hyperion – najwyższy i najszybszy w Europie w swojej kategorii. Jego parametry to m. in. 77 metrów wysokości czy prędkość 142km/h. Siódmoklasiści mogli się tam zmierzyć nie tylko z własnym strachem, ale też otrzymać potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach.
Finał X Kalejdoskopu Talentów
Kolejny już raz młodzi i utalentowani ludzie mogli zaprezentować swoje talenty na przeglądzie zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. Oprócz interpretacji piosenek, odbyły się tez prezentacje taneczne i gry na instrumencie. Wśród nagród znalazły się: sesja w profesjonalnym studiu nagrań, kursy językowe i szybkiego czytania oraz nagroda pieniężna. Właśnie tę ostatnią otrzymała ex aequo uczennica naszej szkoły Zuzanna Wojciechowska  z klasy 8c. Serdecznie gratulujemy talentu i udanego występu tanecznego.
XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
1 października 2021 roku obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji nauczyciele matematyki zorganizowali konkurs on-line na Mistrza Tabliczki Mnożenia. Spośród uczniów "Òsemki" najlepszą umiejętnością mnożenia i dzielenia wykazali się:
 • Julia Skulska z kl. 4b (kategoria kl. 4),
 • Amelia Pluta z kl. 5b (kategoria kl. 5-6),
 • Kamil Rożek z kl. 8a (kategoria kl. 7-8).
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.
EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU  
16-22 WRZEŚNIA
W ramach akcji w naszej szkole odbyło się bardzo dużo działań, zaangażowani byli wszyscy wychowawcy, nauczyciele i uczniowie. Ogłoszone zostały następujące konkursy:
 • Na najładniejszy pojazd ekologiczny  dla uczniów  klasy 1 – 3. W konkursie wzięło udział 50 uczniów- wszystkie prace zostały wystawione, a najciekawsze nagrodzone.
I miejsce zajęła Natalia Kudzia klasa I a
II miejsce zajęła Wiktoria Wydra klasa III c
III miejsce zajęła Urszula Kuszak klasa II a
 • Plastyczny, nawiązujący  do hasła przewodniego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2021 - „Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie.” – promującej ekologiczny transport oraz działania wspierające ochronę środowiska – dla uczniów klas  IV – VIII. Uczniowie bardzo zaangażowali się i wpłynęło bardzo dużo prac konkursowych. Najciekawsze z nich zostały wywieszone na korytarzu szkolnym.
I miejsce zajęła Pola Majorczyk klasa IV c
II miejsce zajęła Gabriela Gielniak klasa IV b
III miejsce zajął Kamil Rożek klasa VIII a
 • „Rowerzyści są wśród nas” konkurs fotograficzny „Ja i mój rower – chrońmy nasz świat” konkurs przeprowadzony w klasach I – VIII. Zdjęcia ozdobiły korytarz naszej szkoły
I miejsce zajął Aleksy Pietraszak klasa I d
II miejsce zajął Bruno Majorczyk klasa VIII f
III miejsce zajęła Liwia Góral klasa II c
W dzień rozpoczęcia Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbyła się audycja związana z tematem.  W ramach godzin do dyspozycji wychowawcy, nauczyciele przeprowadzili lekcje  „Jestem bezpieczny na drodze”. W środę 22 września gościliśmy w naszej szkole policjantów z wydziału ruchu drogowego, którzy przeprowadzi pogadankę  z uczniami - „Jak bezpiecznie poruszać się po  drodze”. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej w ramach akcji zorganizowali pogadanki w klasach - „Bezpieczna droga do i ze szkoły”. Odbyły się spacery uwzględniające naukę prawidłowego przejścia przez jezdnię - „Bezpiecznie i zdrowo spaceruję” oraz wspólne zabawy na świeżym powietrzu, które przybliżyły uczniom  prozdrowotne nawyki. Na lekcji techniki uczniowie klas IV nabywali wiedzę z zakresu prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po  ciągach  pieszo-rowerowych. Na zajęciach plastyki uczniowie  klasy VI rysowali  elementy obowiązkowego i dodatkowego wyposażenia roweru.  Na informatyce uczniowie klasy VII w google maps wyznaczali  trasę przejazdu rowerem z domu do szkoły. Dnia 22 września  w dzień Światowego dnia bez samochodu odbyła się w szkole akcja „Rowerem do szkoły”. Nad całością działań czuwały nauczycielki Agnieszka Konieczka, Anna Sakiewa, Karolina Sobczak oraz Anna Woźniakowska.
Narodowe Czytanie w bibliotece szkolnej
29 września 2021 roku z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania nasza placówka włączyła się w akcję społeczną Narodowego Czytania. Otóż w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie nauczycielki: p. Małgorzata Zachmyc, p. Aneta Boczkowska, p. Magdalena Przybylska, p. Agnieszka Konieczka i p. Maja Wesołowska odczytały całej społeczności uczniowskiej fragmenty „Bajek robotów” Stanisława Lema (w tym roku przypada 100. rocznica urodzin tego wybitnego pisarza – wizjonera). Słuchowisko zostało zorganizowane przez p. Małgorzatę Zachmyc, p. Sylwię Suchomską, p. Małgorzatę Tomaszewską oraz świetlicę szkolną.
Leśne przygody klasy 3a
Na wyprawę do lasu klasa 3a czekała już od dłuższego czasu. W piątek, czyli 24 września, wraz z wychowawcą panią Katarzyną Kos ruszyliśmy na podbój pobliskich kniei. Wiedzieliśmy, że las skrywa wiele tajemnic, dlatego wyposażyliśmy się w odpowiedni sprzęt badawczy: lupy, szkła powiększające, lornetki i kompasy. Długo spacerowaliśmy leśnymi ścieżkami, obserwowaliśmy przyrodę  i zmiany, jakie w niej zachodzą jesienią. Poznaliśmy warstwową budowę lasu. Przeprowadziliśmy badanie kory drzew. Z uwagą odkrywaliśmy mikroświat leśnego poszycia. Przy pomocy atlasów rozpoznawaliśmy różne gatunki grzybów, a w koronach drzew wypatrywaliśmy ptaków i słuchaliśmy ich śpiewu. Zebraliśmy liczne skarby do kącika przyrodniczego. Pełni wrażeń i zadowoleni z dokonanych odkryć wróciliśmy do szkoły, by wykonać lapbook na temat drzew.
Moc niczym z Gwiezdnych Wojen - Obywatelska Postawa Nastolatków
W dniu 3 września 2021 r. podczas zabawy z kolegami z dzielnicy Adamem Trzaskowskim z klasy 5b, Oskarem Owczarzakiem z klasy 3c, uczeń naszej szkoły Franciszek Pawlak z klasy 6a był świadkiem wypadku starszej Pani koło przychodni lekarskiej na Kawiarach.  Upadek z roweru był na tyle dramatyczny, że poszkodowana w jego wyniku doznała rozcięcia czoła oraz urazu nosa. Chłopcy natychmiast podjęli czynności pierwszej pomocy. Wyposażeni w odpowiedni sprzęt dokonali zabezpieczenia poszkodowanej: zatrzymali krwawienie z nosa oraz odkazili rany na czole. Poszkodowana była bardzo zestresowana sytuacją. Babcia jednego z chłopców wezwała pogotowie. Po kilkunastu minutach wezwana jednostka stawiła się na miejsce i przejęła poszkodowaną. Medycy dokonali zabezpieczenia ran i przeprowadzili z poszkodowaną wywiad. Cała akcja zakończyła się szczęśliwie dla starszej Pani, a chłopcy jako drużyna byli dumni z szybkiej interwencji i jej efektów.
Pani - Wodzisława Michałowska, kiedy poczuła się lepiej, udała się do Szkoły Podstawowej nr 8, do Pana Dyrektora Marka Machińskiego celem przedstawienia całego zdarzenia i bezinteresownej, profesjonalnej pomocy jakiej udzielili uczniowie naszej szkoły. Dzięki nim mogła wrócić do domu, gdzie oczekiwał na nią mąż. Była zdumiona oryginalnym ubiorem  Młodych Bohaterów, a co ją najbardziej zaskoczyło, to wiedza i praktyka z zakresu pierwszej pomocy. Pan Dyrektor podziękował za cenną informację i nagrodził uczniów za Obywatelską Postawę.
Chłopcy, podczas zdarzenia, wyposażeni byli w sprzęt pierwszej pomocy. Z inicjatywy i przy pomocy ich  rodziców stworzyli Grupę Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej na terenie ich dzielnicy.
Brawo dla takich postaw. Ogromne gratulacje dla Chłopaków i ich Rodziców!!!
Integracyjna wyprawa do lasu
Uczniowie klasy 1A i 1D wybrali się na wycieczkę do lasu. W ,,Gajówce” spotkali się z pracownikiem Nadleśnictwa Gniezno, który poprowadził ich leśnymi ścieżkami, opowiadając wiele ciekawostek na temat życia lasu. Po edukacyjnym, jesiennym spacerze dzieci wróciły do Wiaty, gdzie czekał na nie posiłek – kiełbasa z grilla, której zapach unosił się już z daleka! Wycieczka była inspiracją do wykonania pracy ,,Las w słoiku”. Nie mogło też zabraknąć wspólnych zabaw ruchowych na świeżym powietrzu, podczas których dzieci mogły się lepiej poznać. Czas spędzony na łonie natury minął szybko. Do szkoły wszyscy wracali zadowoleni i pełni wrażeń. Dopisały nie tylko dobre humory, ale przede wszystkim słoneczna pogoda!
Dzień Pomidora
W tym tygodniu w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Święto Pomidora połączone z tygodniem warzyw i owoców. Zajęcia są realizowane z projektu "Świetliczaki na tropie...zagadek". Było pysznie!
Dzień Kropki na świetlicy szkolnej
Dzień Kropki obchodziliśmy także na świetlicy. Dzieci zdobiły techniką kropkowaną elementy związane ze sztuką aborygeńską. Dzięki temu mogliśmy przenieść się do tajemniczej Australii. Zobaczcie galerię.
Festyn archeologiczny w Biskupinie
14 września uczniowie klas 4c, 4d, 5d, 6a, 7b, 7c wzięli udział w XXVI Festynie Archeologicznym w Biskupinie "Powrót do przeszłości". Impreza była okazją do poznania ciekawostek z życia codziennego pierwszych łowców, rolników i zbieraczy. Nasi uczniowie skorzystali z wielu atrakcji, wzięli udział w zorganizowanych warsztatach, obejrzeli inscenizację bitwy wojowników wczesnośredniowiecznych i kaskaderski pokaz konny. Wycieczka do Biskupina była świetną okazją do odbudowy wspólnych relacji podczas nauki przez zabawę.
„Myślę, więc nie śmiecę!”
Wzorem lat ubiegłych – 17 września 2021 roku – nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”, której celami są: budowanie świadomości i nawyków ekologicznych, nauka segregacji śmieci oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Tego dnia uczniowie klas (m. in.) 4b, 7d i 8f wraz wychowawcami – „uzbrojeni” w worki i rękawiczki – ruszyli do walki o czysty teren wokół szkoły i na pobliskim osiedlu.
Dzień Kropki w klasach 1a i 2a
We wrześniu klasa 1a wzięła udział w Międzynarodowym Dniu Kropki. Uczniowie poznali historię Vashti – bohaterki filmu „Kropka”, a następnie projektowali swoje kropki, które – dzięki aplikacji Quiver - ożyły! Z kolei klasa 2a odkrywała tego dnia swoje talenty m. in. plastyczne.
Wizyta klasy 7e w ZZO w Lulkowie
16 września 2021 roku uczniowie klasy 7e wraz wychowawczynią p. Agnieszką Konieczką odwiedzili Zakład Zagospodarowywania Odpadów w Lulkowie. Była to niecodzienna wycieczka edukacyjna, podczas której uczniowie śledzili dalsze losy wyrzucanych do koszy odpadów komunalnych. Dzięki temu przekonali się, jak ważna jest właściwa segregacja śmieci oraz dowiedzieli się, że większość z nich można poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać. Na zakończenie pobytu młodzież otrzymała drobne upominki – gadżety reklamowe spółki URBIS.
PROJEKTY NA START!!!
Uwielbiasz rysować i malować? Chcesz poznać nowe techniki plastyczne? A może chcesz zagłębić się w świat zagadek? TAK? To te projekty są dla Ciebie. Zapraszamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w aktywnych projektach dla świetlicy szkolnej. Będzie się działo!
82. rocznica wybuchu II wojny światowej
W środowe popołudnie 1 września gnieźnianie zebrali się w Parku im. T. Kościuszki, aby upamiętnić wybuch II wojny światowej. Przy Pomniku ku czci poległych złożono kwiaty i znicze. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele szkół gnieźnieńskich. Naszą placówkę – corocznym zwyczajem - godnie reprezentował Poczet Sztandarowy wraz z opiekunami.  Przy Pomniku ku czci poległych złożono kwiaty i znicze. Prezydent Tomasz Budasz w swoim wystąpieniu - skierowanym szczególnie do młodych osób – zwrócił uwagę, że to właśnie na nich spoczywa obowiązek przekazywania prawdy historycznej. Podkreślił, że należy pamiętać o tamtych tragicznych wydarzeniach oraz oddawać cześć i należyty szacunek bohaterom, gdyż to jest nasze zobowiązanie na lata. Gospodarz Miasta  nawiązał też do współczesności, kiedy to 1 września kojarzy się młodemu pokoleniu głównie z początkiem roku szkolnego, a nie z wojną. Jednakże i dziś stajemy przed niełatwymi wyzwaniami i każdy z nas musi sobie zadać pytanie, co to znaczy być człowiekiem?  Czy trzeba spragnionych napoić i nakarmić tych, którzy są głodni? Każdy musi samodzielnie na to pytanie odpowiedzieć… Prezydent podkreślił, że należy o tym pamiętać, bo historia kiedyś nas z tego rozliczy.
Cześć i pamięć bohaterom tamtych wydarzeń!
Witaj szkoło!
1 września ponownie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W naszej szkole zrobiliśmy to aż trzy razy. Najpierw  z wychowawcami i nauczycielami spotkali się najstarsi uczniowie, następnie klasy 2-4, a ostatnią grupę stanowili pierwszoklasiści. Im najbardziej oraz ich rodzicom towarzyszyły tego dnia duże emocje.
Wszystkich zebranych powitał dyrektor szkoły, pan Marek Machiński. W swoim wystąpieniu wyraził nadzieję i życzenie, aby nauczanie stacjonarne trwało przez cały rok. Zapewnił również o dobrym przygotowaniu szkoły na kolejny rok nauki.
Po wspólnym apelu, uczniowie rozeszli się do wyznaczonych sal.
Zobaczcie galerię zdjęć.  
Rozpoczęcie roku szkolnego 01.09.2021
informacja dla pierwszoklasistów i ich rodziców
godz. 10:30 – powitanie na boisku szkolnym (w razie niepogody w hali sportowej). Odczytanie list klasowych, przedstawienie wychowawców, przejście do sal lekcyjnych i spotkanie z wychowawcami.
Informacje na temat list uczniów klas 1 udzielane są w sekretariacie szkoły, również w formie telefonicznej.
Ze względów sanitarno-epidemiologicznych na rozpoczęcie roku dzieci z klas 1 przychodzą z 1 opiekunem. Na terenie szkoły obowiązuje reżim sanitarny. Po wejściu do budynku dzieci i ich opiekunowie dezynfekują ręce, a nos i usta są zakryte maseczką.
Rozpoczęcie roku szkolnego 01.09.2021
klasy 2 – 8
godz. 8:30 – kl. 5 – 8
godz. 9:30 – kl. 2 – 4
Rozpoczęcie roku szkolnego na boisku szkolnym (w razie niepogody w hali sportowej)
Obowiązuje reżim sanitarny: dezynfekcja rąk po wejściu do budynku oraz obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa w przestrzeni wspólnej.
Uchwała Rady Miasta wprowadza do usług przewozowych Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego dodatkowy bilet dla uczniów szkół podstawowych. Będzie on przysługiwał od września 2021 r. uczniom szkół podstawowych, zamieszkujących w granicach administracyjnych Miasta Gniezna. Z biletu będą mogli korzystać uczniowie do osiągnięcia 15 roku życia. Dodatkowo w przypadku uczniów z niepełnosprawnościami i z odroczonym obowiązkiem szkolnym uprawnienie do „Biletu za zeta” będzie przysługiwać do osiągnięcia 17 roku życia. Aby nabyć „Bilet za zeta” trzeba posiadać ważną legitymację szkolną oraz pisemne oświadczenie rodzica o miejscu zamieszkania. W Gnieźnie „Bilet za zeta” będzie można nabyć  stacjonarnie w nowym punkcie sprzedaży w Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym (Dworzec autobusowy przy PKP) lub w siedzibie MPK przy ul. Wesołej. Do końca września możliwość zakupu tego biletu będzie możliwa również w punkcie sprzedaży przy ul. Lecha. „Bilet za zeta” można nabyć także za pośrednictwem Mobilnej Karty Miejskiej, czyli wielofunkcyjnej aplikacji, dostępnej na telefony z system Android i iOS. Bilet będzie ważny na dany miesiąc.
Wróć do spisu treści