aktualności20_21_s3 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Gnieźnie

Szkoła Podstawowa nr 8 w Gnieźnie

im. Mikołaja Kopernika

Przejdź do treści

aktualności20_21_s3

ŚWIETLICA SZKOLNA
zaprasza 6:30 - 16:00
UWAGA!
WPŁATY ZA OBIADY
INFORMACJA DLA RODZICÓW DOTYCZĄCA OPIEKI ZDROWOTNEJ I OPIEKI STOMATOLOGICZNEJ NAD UCZNIAMI
Zgodnie z ustawą z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami opieka zdrowotna nad uczniami jest realizowana w szkole i obejmuje profilaktyczną opiekę zdrowotną, promocję zdrowia oraz opiekę stomatologiczną.
12345
EkoWalentynki
W ramach EkoWalentynek pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych na najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. Codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety.
W ramach tego wydarzenia w Szkole Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie przeprowadzono akcję, która miała na celu przypomnieć wszystkim uczniom, jak ważna jest selektywna zbiórka odpadów. Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na ekologiczną kartkę walentynkową. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce : Amelia Bojańska - kl. 4 d;
II miejsce: Aleksandra Marcinkowska - kl. 4 a;
III miejsce: Diyar Banaszak-Aslanca - kl. 7 a.
Gratulujemy oraz serdecznie dziękujemy za wszystkie nadesłane prace.
Podsumowanie konkursu - W Stumilowym Lesie
Dnia 28 stycznia 2021r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs wiedzy dla klas II pt.,,W Stumilowym Lesie”, który przygotowały p. Elżbieta Mielczarek i Hanna Błazełek. W konkursie wzięło udział 14 osób.
I miejsce zajęła Amelia Borowiak kl. II d
II miejsce Julia Jastrzębska kl. II a
III miejsce Szymon Wawrzynowski Kl. II d
IV miejsce Bartosz Kasprzak kl. II a
V miejsce Patryk Gładki kl. II d
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.
Zwycięzcom gratulujemy.
Pokochaliśmy obdarowywać na Walentynki! Nasi uczniowie wraz z wychowawcami świetlicy przygotowali piękne kartki i upominki dla uczestników DPS-u w Łubowie. Jesteśmy przekonani, że kolejna akcja sprawiła dużo radości i otworzyła serca wielu ludziom. Życzymy Wam dużo miłości, nie tylko w Walentynki
VALENTINSTAG 2021- WALENTYNKI 2021
Z okazji nadchodzących Walentynek uczniowie klas siódmych i ósmych recytowali wiersze miłosne w języku niemieckim. Ze względu na trwającą pandemię swoje występy nagrali w swoich domach.
Autorkami wierszy były germanistki SP8 p. Magdalena Bogucka i p. Magdalena Przybylska
Udział w projekcie wzięli udział:
Weronika Gwizdała 8a, Aleksandra Jankowska 8a, Klaudia Winnowicz 8a, Emilia Borowiak 7e, Oliwia Cieślicka 7e, Zuzanna Wojciechowska 7c, Magdalena Majewska 7a, Mikołaj Mikuła 7b i Jan Wilkosz 7b
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu
Laureaci Ogólnopolskiego konkursu Leon.
Wreszcie są! Wyniki konkursu dla klas 1-3, w którym wzięło udział 46 uczniów naszej szkoły. Rywalizowali oni ze swoimi rówieśnikami z matematyki, umiejętności zintegrowanych i języka angielskiego.
Laureatami zostali:
Olivia Nitka z kl. 1a z matematyki (10 m-ce)
Oliwia Florek z kl. 3d z umiejętności zintegrowanych (9 m-ce)
Kacper Nitka z kl. 3d z matematyki (1 m-ce)
Wojciech Kazimierczak z kl. 3d z matematyki (2 m- ce)
Wszystkim uczestnikom, a laureatom w szczególności, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
XII OTWARTE MISTRZOSTWA GNIEZNA  
W sobotni poranek 12 grudnia 2020 r. miłośnicy badmintona rywalizowali w poszczególnych kategoriach wiekowych na XII Otwartych Mistrzostwach Gniezna w badmintonie. Zawody sędziowali p. Mariusz Frankowski i p. Kamil Murch. Organizatorami zawodów byli: Prezydent Miasta Gniezna, Szkoła Podstawowa nr 8 oraz UKS „Sokół” Gniezno.
Zawody były przeprowadzone w systemie „grupowym” do dwóch wygranych setów, przy czym żaczki grały każdy set do siedmiu punktów, a dzieci i młodzież do jedenastu punktów. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, ponadto za pierwsze trzy miejsca medale, puchary oraz dyplomy. W rozgrywkach brało udział ok. 70 zawodników, co je niewątpliwie uatrakcyjniło i zadecydowało o ich wysokim poziomie. Z pewnością woli walki aż do końcowego seta nikomu z zawodników nie brakowało. Reprezentacja UKS „Sokół” Gniezno to uczniowie naszej placówki: Marta Kaszyńska, Jagoda Walczak, Nikola Chudzik, Wiktoria Kaszyńska, Zuzanna Wojciechowska, Oliwia Konieczna, Julia Wiśniewska, Mirona Kryślak, Oskar Berg, Nikodem Kacprzak, Ignacy Szarzyński, Michał Kala oraz trener: p. Kamil Murch.
Dla zawodników nie posiadających swojego sprzętu organizator zapewnił rakiety i lotki  firmy „Yonex”.

Kategoria dzieci
Dziewczęta
I miejsce – Marta Kaszyńska – UKS „SOKÓŁ” Gniezno
II miejsce – Jagoda Walczak -  UKS „SOKÓŁ” Gniezno
III miejsce –  Kornelia Szczudło – UKS PowerBad Gniezno
 
Kategoria młodzik młodszy
Dziewczęta
I miejsce – Oliwia Kosmowskav - UKS PowerBad Gniezno
II miejsce – Zuzanna Wojciechowska - UKS „SOKÓŁ” Gniezno
III miejsce – Wiktoria Kaszyńska - UKS „SOKÓŁ” Gniezno
Chłopcy
I miejsce – Ignacy Szarzyński - UKS „SOKÓŁ” Gniezno
II miejsce – Oskar Berg - UKS „SOKÓŁ” Gniezno
III miejsce – Dominik Zientalski - UKS „SOKÓŁ” Gniezno
 
Partnerzy i sponsorzy: Prezydent Miasta Gniezna p.Tomasz Budasz, Kolegium Europejskie, YONEX, ARWIBUD p. Artur Czyż, Wajm p. Janusz Malęgowski, Velux Gniezno, UKS „Sokół” Gniezno.
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W BADMINTONIE PUSZCZYKOWO 2020
W sobotni poranek 5 grudnia 2020 r., kiedy większość naszych koleżanek i kolegów wypoczywało w domu, miłośnicy badmintona rywalizowali w poszczególnych kategoriach wiekowych na Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego, rozgrywanych w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Puszczykowie.
Mimo trudności związanych z pandemią COVID – 19, działający w naszej placówce UKS "Sokół" Gniezno potrafił zmobilizować się i godnie reprezentować naszą szkolną społeczność w tych prestiżowych i charakteryzujących się wysokim poziomem zawodach.  Reprezentacja UKS „Sokół” Gniezno to uczniowie:  Marta Kaszyńska, Jagoda Walczak, Nikola Chudzik, Wiktoria Kaszyńska, Zuzanna Wojciechowska, Oliwia Konieczna, Julia Wiśniewska, Mirona Kryślak, Oskar Berg, Nikodem Kacprzak, Ignacy Szarzyński, Michał Kala oraz trener: p. Kamil Murch.
Woli walki aż do końcowego seta nikomu z zawodników nie brakowało, dzięki czemu w deblu dziewcząt „Młodzik Młodszy” Zuzanna Wojciechowska i Wiktoria Kaszyńska zajęły II miejsce.
Dziękujemy Wam za te niezapomniane wspólnie spędzone chwile (zarówno te pełne triumfu, jak i przegrane), które dały nam kolejną porcję doświadczenia i zapał do dalszego działania, aby móc Wam nakreślać drogę realizacji życiowej. D Z I Ę K U J E M Y !!!
Miejska kartka świąteczna
Kolejny raz Miasto Gniezno ogłosiło konkurs na okolicznościową kartkę związaną ze Świętami Bożego Narodzenia dla uczniów klas 1-3 gnieźnieńskich szkół.  W tym roku dzieci mogły przesyłać prace drogą elektroniczną. Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tym konkursie.
Pierwsze miejsce zajęła uczennica Ósemki Liwia Góral z klasy 1c. Przepiękna kartka ma formę kalendarza adwentowego, którego centralny element stanowi Katedra gnieźnieńska.
Rysunek Liwii znalazł się na oficjalnej kartce świątecznej Miasta Gniezna, która trafiła do zaprzyjaźnionych  instytucji, samorządów i miast partnerskich.
Wyróżnieniem natomiast może się pochwalić również Barbara Ossowska z klasy 3a.
Dziewczynkom serdecznie gratulujemy sukcesu oraz ogromnego talentu.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wielu pięknych chwil w gronie najbliższych, dużo zdrowia, spokoju i radości.
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku
Życzy
Dyrekcja i pracownicy szkoły
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 
W tym roku postanowiliśmy wesprzeć WOŚP w wyjątkowy sposób. Skorzystaliśmy w tym celu z eSkarbonki. To taka wirtualna puszka WOŚP, dzięki której można zbierać pieniądze on-line.
 
Przyłączcie się do akcji i wspierajcie WOŚP. Wystarczy kliknąć w link -> https://eskarbonka.wosp.org.pl/ng9ecf
 
Grać razem. Bezcenne.
 
#eSkarbonkaWOSP
 
#wosp2021
 
Samorząd Uczniowski
Krippenspiel - Jasełka
W naszej szkole pierwszy raz zostały zaprezentowane jasełka w wersji niemiecko-języcznej. Ze względu na obecną sytuację musiały być one zrobione zdalnie. Uczennice klas siódmych przebrały się za anioły oraz gwiazdy i odegrały swoje role. Język niemiecki jest nauczany od klasy siódmej, dlatego nie jest to proste mówić w obcym języku, ucząc się go tak krótko. Jednak nasze uczennice bardzo dobrze sobie poradziły.
W roli aktorek wystąpiły: Emilia Borowiak kl.7e, Oliwia Cieślicka kl.7e, Magdalena Majewska kl.7a, Samanta Matusz kl.7a, Natalia Nitka kl.7f, Zuzanna Wojciechowska kl.7c.
Film zmontował Maksymilian Kamiński kl.7e
Scenariusz został napisany przez panią Magdalenę Przybylską.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu.
Akcja „Razem na Święta”
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyłączyli się do akcji MEN "Razem na Święta". W jej ramach dzieci i wychowawcy świetlicy wykonali piękne kartki świąteczne. Umilą one świąteczny czas pacjentom długoterminowym Szpitala Psychiatrycznego "Dziekanka" oraz uczestnikom ŚDS "Dom Anki" w Gnieźnie. Mamy nadzieję, że kartki te wniosą ogrom ciepła do serc wielu ludzi. Życzymy wspaniałych i szczęśliwych Świąt!
Chwała bohaterom Powstania Wielkopolskiego
27 grudnia 1918 roku w Poznaniu wybuchło Powstanie Wielkopolskie, którego celem był powrót Wielkopolski do Rzeczpospolitej po długich latach zaborów.  W ślad za stolicą naszego regionu poszły inne miasta. Tego samego dnia wieczorem wiadomość o podjęciu walki zbrojnej dociera do Gniezna. Już następnego dnia bohaterscy i ofiarni mieszkańcy naszego miasta mobilizują się i spontanicznie atakują pruskie koszary (dzisiejsza ulica Sobieskiego), gdzie rozbrajają posterunki zaskoczonych Niemców. Tak rozpoczęło się – zakończone sukcesem - Powstanie Wielkopolskie w Gnieźnie.  Warto wspomnieć, że w zrywie tym swoją rolę odegrali także dzieci i młodzież. Nie zawsze mieli w ręku karabin, ale w sercu zawsze odwagę i chęć działania. Najmłodsi pomagali rannym, natomiast starsi pomagali żołnierzom. Wspominając 102. rocznicę wybuchu powstania, pamiętajmy też o nich!
ADVENTSKALENDER-KALENDARZ ADWENTOWY
Odliczamy dni do Świąt Bożego Narodzenia. Aby umilić czas, wprowadzić wszystkich w przedświąteczny, przemiły nastrój uczniowie klas siódmych i ósmych wykonali piękne kalendarze adwentowe. Tradycja kalendarza adwentowego wywodzi się z Niemiec.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych pomysłów oraz dziękujemy za olbrzymi wkład pracy.
Opiekunami były pani Magdalena Bogucka oraz pani Magdalena Przybylska, nauczycielki języka niemieckiego.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Święto Niepodległości
Święto Niepodległości to niewątpliwie najważniejsze wydarzenie patriotyczne dla Polski, jednak jego tegoroczny program miał wyjątkowy charakter, gdyż dla własnego bezpieczeństwa przeżywaliśmy tegoroczną rocznicę nie wspólnie w szkole, ale w swoich domach. Uczniowie klasy 6d udowodnili, że wszędzie i w każdych warunkach można świadczyć o swoim patriotyzmie i przywiązaniu do Ojczyzny.
Niepodległa do Hymnu
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie, podobnie jak inne placówki w Polsce, wzięła udział w akcji Niepodległa do Hymnu. Tradycyjnie 11 listopada o godzinie 12.00 uczniowie odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego - tym razem jednak wyjątkowo, indywidualnie: na swoich balkonach, w oknach, ale też w domach, w gronie rodzinnym. Symbolem tegorocznego świętowania była wykonana samodzielnie nutka.
Ogólnopolski Konkurs LEON
W dniach 21-23 października  2020 odbywał się w naszej szkole konkurs dla klas 1-3. Przystąpiło do niego łącznie 46 uczniów, którzy rozwiązywali test wyboru. Celem było sprawdzenie wiedzy i umiejętności z zakresu nauczania zintegrowanego, matematyki i języka angielskiego.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli w nim udział. Z niecierpliwością będziemy czekać na wyniki, o których oczywiście poinformujemy.
"Totus Tuus" to hasło tegorocznego XX Dnia Papieskiego
W związku z tym dniem SP nr 12 w Gnieźnie zorganizowała konkurs międzyszkolny, w którym wzięła udział również nasza szkoła. Zadania w poszczególnych grupach wiekowych to zadania plastyczne np. Herb Papieski, który miał formę witrażu. W kategorii witraż nasza uczennica Julia Kowalska z klasy 6a zajęła II miejsce. Rozdanie nagród miało miejsce w 42 rocznicę wyboru Świętego Jana Pawła II na Papieża, czyli 16.10.2020 r. w Centrum Formacyjno-Edukacyjnym. Uroczystości przewodniczył ks. abp. Wojciech Polak, Prymas Polski. Swoją obecnością zaszczycił również Prezydent Gniezna pan Tomasz Budasz. Na spotkanie zaproszeni zostali również dyrektorzy gnieźnieńskich szkół, które brały udział w konkursie.
Realizacja zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej
W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, w naszej szkole pomoc psychologiczno-pedagogiczna organizowana i udzielana jest zdalnie dla uczniów klas IV-VIII, natomiast dla uczniów klas I-III stacjonarnie. Prowadzone są wszystkie zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, którymi objęci są uczniowie.  Realizowane są zajęcia rewalidacyjne i specjalistyczne (zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, zajęcia z psychologiem). Pedagog i psycholog poza konsultacjami on-line, świadczą zdalnie pomoc psychologiczno-pedagogiczną. Udzielają wsparcia, inicjują i prowadzą działania interwencyjne w sytuacjach trudnych. W zdalnie realizowanym procesie terapeutycznym wykorzystujemy przede wszystkim aplikację Microsoft Teams oraz dziennik elektroniczny Vulcan i kontakt telefoniczny z rodzicami.
Zapraszamy do kontaktu z nami.
W tym trudnym dla nas wszystkich czasie,
życzymy Państwu oraz Uczniom dużo zdrowia i wytrwałości.
Do zobaczenia w szkole !
Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przeprowadził wśród wszystkich uczniów szkoły plebiscyt na nauczyciela, który ma zawsze czas dla swoich wychowanków, najczęściej żartuje oraz jest zawsze uśmiechnięty i najbardziej wyrozumiały.
Oto wyniki:
I miejsce - p. S. Nitkowski;
II miejsce - p. A. Sakiewa;
III miejsce - p. R. Czaja.
Wszystkim nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Dnia 2 października 2020 roku odbył się w naszej szkole po raz czwarty X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tegoroczna akcja miała na celu zachęcić wszystkich do powtórzenia tabliczki mnożenia, a także pokazać jej przydatność w życiu codziennym. Wiele emocji wywołał konkurs on-line na Mistrza Tabliczki Mnożenia. Wyłoniono zwycięzców:
I miejsce - Klaudia Winnowicz,
II miejsce - Zofia Rzepka,
III miejsce - Oliwia Bartłomiejczak.
Gratulujemy Mistrzom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę!
Dzień Chłopaka
Corocznie - zgodnie ze zwyczajem - 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka.  Tego dnia dziewczynki wręczyły swoim kolegom upominki i złożyły życzenia, natomiast Samorząd Uczniowski przeprowadził wybory na  "Klasowego Gentlemana". W tym dniu założenie krawata zwalniało od pytania i niezapowiedzianej kartkówki, więc nic dziwnego, że blisko 100% uczniów wzięło udział w akcji. Oj, było wesoło ....
Klasa 3a uczy się i bawi na światowym poziomie
Klasa 3 A w roku szkolnym 2020/2021 bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym - Emocja. We wrześniu ukończyła I moduł ,,Kreatywność”.
W ramach projektu stworzyliśmy kącik emocji, słoiczki złości i radości. Zaznaczaliśmy swoje uczucia na termometrze uczuć. Zorganizowaliśmy ,,Dzień kropki”. W tym dniu dominowały ubrania w kropeczki. Na edukacji informatycznej projektowaliśmy kolorowe, wesołe kropki według własnego pomysłu. Prowadziliśmy rozmowy o emocjach, uczuciach i naszych ukrytych talentach. Obejrzeliśmy film o Vashti. Bawiliśmy się aplikacją Quiver. Odkodowaliśmy skrót PJM, a na koniec ,,wymigaliśmy” zwroty grzecznościowe w języku migowym : dzień dobry, proszę, dziękuję i przepraszam. Bawiliśmy się doskonale! Czekamy na kolejne zadania.
Oddajemy hołd bohaterom Cudu nad Wisłą
W obecności wojska, grup rekonstrukcyjnych (w tym kawalerzystów nawiązujących do przedwojennych gnieźnieńskich pułków), delegacji i pocztów sztandarowych – 26 września 2020 roku dokonano uroczystego odsłonięcia pomnika, upamiętniającego zwycięstwo osiągnięte przed stu laty w wojnie polsko – bolszewickiej. W uroczystościach patriotycznych wzięła również udział – wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego - delegacja uczniów naszej szkoły. Obchody rozpoczęły się mszą świętą, sprawowaną w kościele pogarnizonowym. Po nabożeństwie uczestnicy udali się przed świątynię, gdzie ustawiono wcześniej kolumnę zwycięstwa. Następnie odsłonięto i poświęcono pomnik, przed którym złożono kwiaty i zapalono znicze.
Misie z Ósemki ruszają w Polskę
„ Cudze chwalicie, swojego nie znacie …” - tyle jest pięknych miejsc w Polsce, nieodkrytych, nieznanych...
Projekt „Misiowe podróże po Polsce” powstał z myślą o najmłodszych uczniach klas I-III. W projekcie biorą udział klasy: 1c, 3a  i 3c z naszej szkoły.
Głównym celem jest poznanie miast, wsi oraz ciekawych miejsc w Polsce i przekazanie dzieciom z innych miast podstawowej wiedzy na temat miasta, do którego przyjechał miś. Poza tym dzieci zapoznają się także z jego historią, położeniem geograficznym, poznają charakterystyczne zabytki, a także ważne osoby ze świata kultury i sztuki  oraz tworzące historię danej miejscowości.
Jeszcze chwila ... chwilunia.... i misie wyruszą w pierwszą podróż
Wszystkie pluszaki, które wyruszą w podróż po Polsce we wrześniu 2020 roku, powrócą do Elbląga w czerwcu 2021 roku z pamiętnikami pełnymi wspomnień.
Ziemia to nasz wspólny dom!
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie doskonale wiedzą, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który należy zadbać. W związku z tym 18 września 2020 roku uczniowie klas 6c, 6d, 6e i 8c - wraz z opiekunami – wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2020”, odbywającej się (już po raz 27.) pod patronatem Fundacji „Nasza Ziemia”. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.” Celem akcji było zwrócenie szczególnej uwagi na problematykę odpadów z tworzyw sztucznych, ich poprawną segregację oraz recykling. Uczniowie „Ósemki” pełni zapału i poświęcenia dla wspólnego dobra porządkowali teren ulic: Wrzesińskiej i Grunwaldzkiej oraz należący do Nadleśnictwa Gniezno obszar Lasu Miejskiego. Koordynatorem akcji była p. Agnieszka Konieczka, a opiekunami p. Robert Czaja i p. Jarosław Stefankiewicz.
Upamiętniamy 81. rocznicę sowieckiej napaści na Polskę
81lat temu, 17 września 1939 roku, łamiąc pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, czego konsekwencją był rozbiór Polski. Delegacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w miejskich uroczystościach, upamiętniających tę tragiczną w skutkach napaść na nasz kraj, broniący się jednocześnie przed najazdem niemieckim. Spotkanie rozpoczęło się od nabożeństwa mszalnego, sprawowanego w kościele św. Trójcy, w trakcie którego modlono się w intencji poległych i pomordowanych w czasie najazdu na wschodnie granice II Rzeczypospolitej. Wspomniano także tych, którzy zostali zesłani w głąb ówczesnego Związku Radzieckiego, skąd wielu już nigdy nie powróciło w swoje rodzinne strony. Następnie udano się pod tablicę upamiętniającą zbrodnię katyńską, gdzie do zgromadzonych przemówił p. Janusz Sekulski, przewodniczący Towarzystwa  Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich. W swoim wystąpieniu podkreślił on odwagę i męstwo polskich żołnierzy, którzy w nierównej walce musieli poddać się w obliczu sowieckiej przewagi. Na koniec odbyła się ceremonia złożenia kwiatów i zniczy w miejscu pamięci.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Nowy – w wielu aspektach. Uczniowie klas pierwszych w nowej szkole. Pozostali w klasach na wyższym poziomie, ale czasami z nowymi kolegami. Dla wszystkich będzie to jednak rok inny, w którym musimy być bardziej czuli, uważni i wrażliwi na siebie. Wspomniał o tym w swoim przemówieniu do uczniów, rodziców, nauczycieli i całej społeczności szkolnej dyrektor szkoły, pan Marek Machiński. Z kolei, obecny na  uroczystości Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna, pan Michał Powałowski zapewnił o przygotowaniu szkół na bezpieczny nowy rok szkolny. Dyrektor szkoły podziękował również oficjalnie za kilkuletnią, owocną współpracę panu Rafałowi Kośmickiemu, przewodniczącemu Rady Rodziców. Zaczynamy kolejny rok nauki i wiemy, że będzie to czas ciężkiej pracy i podejmowania ważnych decyzji. Wierzymy także, że wszyscy będą się czuli w Ósemce dobrze, patrzyli na siebie z życzliwością, uśmiechem i służyli pomocą. Powodzenia !!!
Wróć do spisu treści