aktualności2016/2017 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Gnieźnie

Przejdź do treści

ŚWIETLICA SZKOLNA
ZAPRASZA
W GODZINACH
6:30 - 16:00Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca oficjalnie zakończyliśmy kolejny rok nauki. Spotkaliśmy się wraz z rodzicami, dyrekcją i nauczycielami na apelach na hali sportowej. Była to okazja do podziękowania za wspólny rok ciężkiej, ale i satysfakcjonującej pracy. Wielu z nas odebrało świadectwa z wyróżnieniem oraz liczne nagrody za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe.
Uczniowie klasy 5c przygotowali z okazji zakończenia roku oraz wakacji krótki program artystyczny.
Przed nami upragniony czas. Jesteśmy pewni, że nadchodzące dni będą radosne, pełne słońca, przygód i pozwolą nam we wrześniu wrócić z nową energią do osiągania kolejnych celów.


O bajkach Ignacego Krasickiego wiemy prawie wszystko!

31 maja 2017r. uczennice z klasy 4a i 4c wzięły udział w zajęciach literacko-sportowych „Bajkowy zwierzyniec Ignacego Krasickiego” zorganizowanych przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Gnieźnie.
W pięknej przestrzeni naszego miasta uczestniczki zaprezentowały inscenizację bajki pt. „Lis i wilk”, wykonały plakat do jej treści, brały udział w licznych konkurencjach sportowych oraz wykazały się doskonałą znajomością „bajkowej” twórczości Ignacego Krasickiego, co potwierdza pamiątkowy certyfikat.
Znany dzieciom poeta był również prymasem, a jego ciało spoczywa w katedrze gnieźnieńskiej, dlatego ta plenerowa lekcja doskonale wpisała się w obchody 600-lecia prymasostwa w Polsce.
Opiekunami grupy były panie Katarzyna Kos i Małgorzata Tomaszewska.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
23.06.2017 r.

klasy IV – VI godz. 8:00
Msza św. godz. 9:00

klasy I – III godz. 9:30
Msza św. godz. 11:30


Rajd „Śladami Starej Baśni”

10 czerwca udaliśmy się na ostatni w tym roku pieszy rajd. Pomimo deszczu wędrowaliśmy dzielnie przedmieściami naszego pięknego miasta, podziwiając soczystą zieleń w parkach oraz mijane obiekty. Na mecie wzięliśmy udział w konkursach związanych z książką „Stara baśń”. W konkursie wiedzowym nasz kolega Janek Leśny, po długiej walce, zajął pierwsze miejsce. Powiodło mu się również, wspólnie z Oliwią Kołodziej, w konkurencji dotyczącej czytania fragmentów tejże książki. Paulina Słowińska z kolei otrzymała nagrodę za przebranie. Udział w rajdzie pozwolił nam zdobyć kolejne punkty do OTP, odznaki, a także spotkać starych, dawno niewidzianych, ale dobrych znajomych.


Finał XV Edycji „Szukamy Młodych Talentów” w tenisie stołowym

W czwartek 1 czerwca w hali Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Finał XV Edycji „Szukamy Młodych Talentów” w tenisie stołowym. Po raz kolejny do rywalizacji przystąpili zawodnicy i zawodniczki 9 szkół podstawowych z powiatu gnieźnieńskiego, w tym również reprezentacja SP 8 z Gniezna. Turniej miał specjalny, okolicznościowy charakter, bowiem rozgrywany był także w ramach „Dnia Dziecka”. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodkimi upominkami ufundowanymi przez organizatorów.
W kategorii kl. I-III chłopców bardzo dobrze zaprezentowali się Jaros Błażej i Wachowiak Bartosz, którzy zajęli odpowiednio V i VI miejsce. W grupie starszej IV miejsce zajął Tymosz Adrian a VIII miejsce Winnowicz Klaudia.   
Po 7 turniejach zsumowano zdobyte podczas rozgrywek punkty i sześciu najlepszych zawodników i zawodniczek otrzymało pamiątkowe puchary i dyplomy.
Klasyfikacja końcowa rozgrywek „Szukamy Młodych Talentów” w 2017 roku:
Kategoria  chłopców kl. I-III
1.    Patryk Król – SP Sławno
2.    Adam Wojciak – SP Kleszczewo
3.    Bartosz Smarzyk – SP Niechanowo
4.    Mateusz Molski – SP Słupca
5.    Bartosz Wachowiak – SP 8 Gniezno
6.    Jan Danielewicz – SP Kleszczewo
Kategoria dziewcząt kl. IV-VI
1.    Zuzanna Lewandowska – SP Niechanowo
2.    Zuzanna Jasiecka – SP Niechanowo
3.    Zofia Chełmowska – SP Sławno
4.    Lena Kasprzak – SP Kleszczewo
5.    Klaudia Sobczak – SP Sławno
6.    Maja Krawczyk – SP Budziszewko
7.    Klaudia Winnowicz – SP 8 Gniezno

Kategoria chłopców kl. IV-VI
1.    Karol Wojtecki – SP Łagiewniki Kościelne
2.    Kamil Król – SP Sławno
3.    Adrian Tymosz – SP 8 Gniezno
4.    Mateusz Przybylski – SP Budziszewko
5.    Michał Majcherczyk – SP Budziszewko
6.    Mateusz Pilarski – SP Pyzdry

Turniej Tenisa Stołowego z okazji Dnia Dziecka

W dniu 31 maja w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka odbyły się zawody w tenisie stołowym. Ta dyscyplina sportu jest bardzo popularna w naszej szkole i dlatego rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem. Przed zawodami wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodkie upominki oraz napoje.
Zawody rozegrano w kategorii dziewcząt i chłopców w dwóch grupach wiekowych kl. I-III i IV-VI. W turnieju udział wzięło 42 uczniów naszej szkoły, którzy przybyli na zawody ze swoimi rodzicami. Rodzice aktywnie włączyli się w rywalizację dopingując swoje pociechy oraz pomagając w sędziowaniu. Poziom zawodów był bardzo wysoki zwłaszcza w decydującej fazie rozgrywek, kiedy poszczególne partie decydowały o zwycięstwie w zawodach.
Zwycięzcy udekorowani zostali pamiątkowymi medalami i pucharami, a pierwszych pięciu zawodników i zawodniczek w każdej kategorii otrzymało nagrody rzeczowe.
Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w zawodach, za wspaniałą atmosferę, sportową postawę i mam nadzieję, że już niedługo spotkamy się przy pingpongowych stołach.

Wyniki końcowe zawodów:

Kategoria dziewcząt kl. I-III
1. Zuzanna Julkowska
2. Wiktoria Madzińska
3. Laura Chmiel
Kategoria chłopców kl. I-III
1. Bartosz Wachowiak
2. Błażej Jaros
3. Oskar Wityk
4. Karol Kędziora
5. Ksawery Jaros
Kategoria dziewcząt kl. IV-VI
1. Klaudia Winnowicz
2. Monia Maciejewska
3. Natalia Słomian
4. Aleksandra Jankowska
5. Monika Trojanowska
Kategoria chłopców kl. IV-VI
1. Adrian Tymosz
2. Dawid Chmiel
3. Bartosz Gulczyński
4. Kamil Kapsa
5. Marcel Chrostek


Konkurs czytelniczy w bibliotece

W maju biblioteka szkolna z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zorganizowała konkursy czytelnicze dla klas I-VI.
Chętni uczniowie z klas I-III wzięli udział w konkursie pt. „Zgadnij kim jestem”.  Czytelnicy udzielali odpowiedzi na zadane zagadki oraz na podstawie pokazanych fragmentów ilustracji odgadywali, z jakiej bajki pochodzi dana postać.
I miejsce zajęła: Zosia Klimczak z kl. 2b
II miejsce zajęli: Maja Janus z kl. 2b, Ania Lewandowska z kl. 2b, Martyna Kolenda z kl. 2b, Zuzanna Wojciechowska z kl. 3b, Sandra Pauszek z kl. 3e
W klasach IV-VI przeprowadzono szybki konkurs wiedzowy. Z każdej klasy wybrano trzy chętne osoby. Zadaniem uczniów było wylosowanie numeru pytania i udzielenie poprawnej odpowiedzi. W nagrodę wszyscy uczniowie otrzymali słodki poczęstunek.

W ten sposób bibliotekarze starali się wyraźniej zareklamować bibliotekę w środowisku szkolnym.

Wróć do spisu treści