aktualności19_20_s3 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Gnieźnie

Przejdź do treści
ŚWIETLICA SZKOLNA
zaprasza 6:30 - 16:00
UWAGA!
WPŁATY ZA OBIADY
INFORMACJA DLA RODZICÓW DOTYCZĄCA OPIEKI ZDROWOTNEJ I OPIEKI STOMATOLOGICZNEJ NAD UCZNIAMI
Zgodnie z ustawą z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami opieka zdrowotna nad uczniami jest realizowana w szkole i obejmuje profilaktyczną opiekę zdrowotną, promocję zdrowia oraz opiekę stomatologiczną.
12345

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia,
przepełnionych nadzieją
i magią wigilijnej nocy,
kierujemy płynące z serca życzenia
radosnych, spokojnych Świąt oraz pomyślności
w nadchodzącym Nowym Roku
             
                  Dyrekcja SP nr 8 w Gnieźnie
Miejska kartka świąteczna
Urząd Miasta Gniezna ogłosił wyniki konkursu na projekt "Miejskiej kartki świątecznej”. Spośród wielu zgłoszonych prac również nasi uczniowie zdobyli nagrody. Trzecie miejsce zajęła Wiktoria Klimczak z kl. 3d, a wyróżnienie otrzymał Filip Ryczkowski również z kl. 3d.
Zwycięzcy konkursu uczestniczyli w inauguracji Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gnieźnie i otrzymali nagrody rzeczowe.
Gratulujemy!
Pamiętamy o zwierzakach
Samorząd Uczniowski klas 1- 3 zorganizował w listopadzie zbiórkę karmy, koców i misek dla bezdomnych zwierząt. Na apel o pomoc odpowiedziało wielu uczniów z naszej szkoły i zebrano około 140 kg darów. Zostały one przekazane dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gnieźnie oraz Fundacji Przyjaciele Zwierząt. Wszystkim za okazane serce i pomoc dziękujemy.
Mikołajki
Chociaż za oknami nie ma jeszcze śniegu, w naszej szkole zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera, a to wszystko za sprawą Świętego Mikołaja.
Finały Mistrzostw Gniezna i Powiatu w Badmintonie
W dniach 5 – 7 listopada 2019 r. odbyły się w Gnieźnie ENEA GRAND PRIX Finały Mistrzostw Gniezna i Powiatu w Drużynowym Badmintonie dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży szkolnej. W turniejach łącznie udział wzięło 11 drużyn dziewcząt i 11 drużyn chłopców z Gniezna i powiatu. Jeśli chodzi o ilość uczestników to ich liczba wyniosła  44 dzieci. Turniej rozegrano systemem grupowym i pucharowym. Otwarcia turnieju dokonał organizator zawodów: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 mgr Marek Machiński, z ramienia SZS „Ziemi Gnieźnieńskiej” mgr Marek Szczepanowski oraz sędziowie zawodów: mgr Kamil Murch i mgr Mariusz Frankowski. Na zakończenie turnieju zespołom wręczono dyplomy, a drużyny sklasyfikowane na podium otrzymały medale, a za pierwsze miejsce dodatkowo puchar.
 
Mistrzostwa Gniezna w Drużynowym badmintonie dziewczęta – Igrzyska Dzieci:
SP nr 3 – I miejsce
SP nr 8 – II miejsce
SP Rodzice Dzieciom – III miejsce

Mistrzostwa Gniezna w Drużynowym badmintonie dziewczęta – Igrzyska Młodzieży:
SP nr 8 – I miejsce
SP nr 3 – II miejsce
SP Rodzice Dzieciom – III miejsce

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym badmintonie dziewczęta – Igrzyska Dzieci:
SP nr 3 – I miejsce
SP Żydowo – II miejsce

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym badmintonie dziewczęta – Igrzyska Młodzieży:
SP nr 8 – I miejsce
SP Goślinowo – II miejsce

Mistrzostwa Gniezna w Drużynowym badmintonie chłopców – Igrzyska Dzieci:
SP nr 10 – I miejsce
SP nr 9 – II miejsce

Mistrzostwa Gniezna w Drużynowym badmintonie chłopców – Igrzyska Młodzieży:
SP nr 9 – I miejsce
SP Milenium – II miejsce
SP nr 8 – III miejsce

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym badmintonie chłopców – Igrzyska Dzieci:
SP nr 10 – I miejsce
SP Żydowo – II miejsce

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym badmintonie chłopców – Igrzyska Młodzieży:
SP Szczytniki Duchowne – I miejsce
SP nr 9 – II miejsce
 
Awans do finału Rejonu Poznań Wschód uzyskały drużyny z pierwszego i drugiego miejsca w Mistrzostwach Powiatu.
 
PATRONAT MEDIALNY/PARTNERZY
PREZYDENT MIASTA GNIEZNA TOMASZ BUDASZ, ENEA,  Firma ArwiBud, „SPORT GNIEZNO”,  Firma „Fimtec” Polska, Firma „WAJM”, Yonex Polska.
 
Wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom szczególnie serdecznie gratulujemy!!!
 
Uczniowie naszej szkoły w roli sędziów liniowych
na Mistrzostwach Europy U-17 w badmintonie
Do Gniezna zawitał badminton w międzynarodowym wydaniu. Aż  369 zawodników z 39 krajów przyjechało, by walczyć w Gnieźnie o prym w Europie. Zawody rozegrano w dniach 30 sierpnia do 7 września 2019 roku w hali widowiskowo – sportowej GOSiR na ul. Sportowej. W rozgrywkach drużynowych wygrała reprezentacja Danii, z którą reprezentacja Polski walczyła w grupie. Możemy więc śmiało stwierdzić, że Polacy przegrali tylko jeden mecz i to z mistrzami Europy. Drugie miejsce zajęła Serbia, a na trzecich uplasowały się Ukraina i Rosja. Polski akcent na Mistrzostwach Europy U – 17 to zdobyty brązowy medal naszej singlistki, 14-letniej Joanny Podedworny, która spisywała się świetnie w turnieju indywidualnym, po kolei wygrywając z reprezentantkami Cypru, Bułgarii, Holandii i Szwecji. Zatrzymała się dopiero na Rosjance, późniejszej triumfatorce, z którą przegrała w dwóch setach. Sam turniej indywidualny został zdominowany przez Duńczyków i Rosjan. Ci pierwsi wygrali trzy razy: w męskim singlu, męskim deblu oraz mikście. Rosjanie triumfowali w kobiecym singlu oraz w deblu. Mieliśmy jeszcze jeden polski akcent z udziałem naszych zawodników – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie wystąpili w roli sędziów liniowych.  To właśnie oni brali udział w decydujących meczach z udziałem najlepszych. Reprezentację międzynarodowych sędziów liniowych stanowili: Zuzanna Wojciechowska, Weronika Ignaszak, Daria Przybylska, Małgorzata Malak, Emilia Kośmicka, Nikola Chudzik, Amelia Kujawska, Zuzanna Fuszpaniak, Ewelina Machyńska, Eliza Wareńczak, Alicja Rogowiec, Klaudia Józwiak, Jakub Ignaszak, Wiktor Przybylski oraz Aleks Stankowiak. Opiekunami grupy byli p. Marek Machiński i p. Kamil Murch. Sponsorem strategicznym Mistrzostw była Enea S.A.
Obecność uczniów naszej szkoły w miejskich obchodach Święta Niepodległości
Podobnie jak w całym kraju, także w Pierwszej Stolicy 11 listopada 2019 roku uczczono Święto Niepodległości. W miejskich obchodach 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczestniczyli również uczniowscy reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie.
Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą, której towarzyszyła obecność pocztów sztandarowych oraz przedstawicieli władz samorządowych, mundurowych, duchownych, a także różnych środowisk z Gniezna i powiatu. Nabożeństwo – sprawowane pod przewodnictwem abpa Wojciecha Polaka Prymasa Polski – odprawiane było w intencji Ojczyzny. Druga część tej podniosłej uroczystości miała miejsce na placu przy katedrze, przed pomnikiem Bolesława Chrobrego. Do Gniezna przyjechał ponownie marszałek Józef Piłsudski, który – przywitany przez gnieźnian, wydał pozwolenie na start V Biegu Niepodległości. Po odśpiewaniu pierwszej zwrotki hymnu państwowego biegacze ruszyli w trasę, a delegacje obecne na uroczystości złożyły kwiaty pod pomnikiem polskiego króla. Punktualnie w południe wszyscy razem zaśpiewali raz jeszcze pełną wersję Mazurka Dąbrowskiego.
W konkursie "Zostań herosem niepodległości" naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Wojciechowska z klasy 6c, która wcieliła się w postać Gabrieli Balickiej-Iwanowskiej,   Michał Kotecki z klasy 5b jako Ignacy Jan Paderewski,   zaś  Diyar Banaszak-Aslanca z klasy 6a to odzwierciedlenie Romana Dmowskiego. Zuzia zajęła pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Przywdziej muchę
Włączając się w obchody 101. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczniowie naszej szkoły, wykonali a następnie dumnie nosili kolorowe muchy. Te niecodzienne atrybuty wywołały na twarzach młodych ludzi wiele uśmiechu i były uzupełnieniem oficjalnych obchodów święta.
Niepodległa!
8 listopada 2019 roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie uroczystym apelem uczciła Święto Niepodległości. Wszyscy w skupieniu i zadumie wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty przez naszych przodków wolności, wydarzenia z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku. Godło, hymn oraz własnoręcznie wykonane kotyliony w barwach narodowych podkreśliły patriotyczny charakter uroczystości.
Rajd Niepodległościowy 11.11.2019
W ten listopadowy poniedziałek uczniowie naszej szkoły z klas 5a, 6a, 6f oraz 7a wraz z opiekunami, dla upamiętnienia 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, wzięli udział w pieszym rajdzie ulicami miasta. Na Skwerze Orląt Lwowskich usłyszeliśmy kilka informacji historycznych o drodze Ojczyzny do odzyskania niepodległości. Następnie po zapaleniu zniczy przeszliśmy ulicą Roosevelta na plac, gdzie mieści się tablica upamiętniająca Adama Borysa – absolwenta gnieźnieńskiego gimnazjum, żołnierza AK, ,,cichociemnego”, który całe swoje życie poświęcił dla wolnej Polski. Podążając dalej, wysłuchaliśmy też kilku informacji na temat ks. M. Zabłockiego.
Na mecie rajdu czekały na nas tradycyjne rogale świętomarcińskie. Każdy otrzymał znaczek rajdowy oraz wpis do książeczki OTP.
Odbył się również konkurs wiedzowy związany z odzyskaniem niepodległości. Maksymilian Malerowicz z klasy 7a zajął w nim II miejsce. Gratulujemy!!!
Zapraszamy na kolejny rajd, tym razem mikołajkowy, który już 7 grudnia.
Hymn łączy nas wszystkich
8 listopada 2019 roku w murach Szkoły Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie o godzinie 11.11 zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”, płynący z dziesiątek gardeł i serc uczniowskich. Wspólne odśpiewanie hymnu narodowego to jedyna w swoim rodzaju okazja uczczenia najważniejszego wydarzenia w historii Polski, jakim było odzyskanie przez nasz kraj niepodległości.
„Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć…”
Uczniowie oraz pracownicy Szkoły Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie przyłączyli się do akcji charytatywnej „Opatrunek na Ratunek”. Zebrane materiały opatrunkowe przekazano Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, która ofiarowane dary przekaże do misyjnych przychodni i szpitali w dalekiej Afryce. Po raz kolejny społeczność naszej placówki swoją postawą i zaangażowaniem udowodniła, że nie jest jej obojętny los chorych, samotnych i biednych ludzi. Za pomoc i otwarte serca należą się wszystkim serdeczne podziękowania!
Zaduszki
Tradycją Szkoły Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika są Zaduszki, które w tym roku odbyły się 30 października w dolnej kondygnacji kościoła parafialnego. Przygotowali je – pod kierunkiem p. Elżbiety Sitek - uczniowie z klas piątych, szóstych i ósmych, a obejrzeli uczniowie klas siódmych oraz ósmych. Zaduszki stanowiły okazję do chwili refleksji, zadumy, pamięci i wspomnień o naszych bliskich zmarłych.
Pasowanie na ucznia
18 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Od tej ważnej chwili pierwszoklasiści mogą już odczuwać dumę z powodu wstąpienia w poczet pełnoprawnych uczniów naszej placówki. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom.
Korowód Świętych
 
Dnia 29 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie przeszedł niecodzienny i barwny pochód - Korowód Świętych. Chętni uczniowie przebrali się za ulubionych świętych lub swoich patronów. Ciekawie ubrane postacie - przy dźwiękach piosenki „Taki duży, taki mały może świętym być” -  przeszły przez korytarze i sale naszej placówki, przybliżając całej społeczności szkolnej tych, którzy cieszą się chwałą Świętych.
Programowanie to frajda!
Od 5 do 20 października 2019 roku – tak jak w całej Europie – w Szkole Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie świętowano Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Na czym polegało to świętowanie? Na świetnej zabawie, ponieważ uczniowie naszej placówki skorzystali z możliwości zapoznania się z programowaniem i kreatywnością w świecie cyfrowym. Dzięki temu wydarzeniu przekonali się, że – przy pomocy kodu – można wspólnie realizować pomysły, a przy okazji sporo się nauczyć.
Bicie rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy
W ramach obchodów "Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca" 16 października 2019 roku w godzinach od 12.00 do 12.30 Szkoła Podstawowa nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie brała udział w biciu rekordu Guinnessa w udzielaniu pierwszej pomocy. Koordynatorkami akcji były p. Chęś i p. Kamińska. Oprócz tego reprezentacja naszej szkoły pod opieką p. Sakiewy uczestniczyła w tym samym wydarzeniu w III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie.
IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
4 października 2019 roku – już po raz trzeci - obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Ta międzynarodowa akcja świetnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jej cel to uświadomienie wszystkim, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
„Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”
W październiku 2019 roku klasy 1d (wychowawca Anna Gąsiorek),  2a (wychowawca Hanna Błazełek),  3a (wychowawca Marlena Chęś) i 3c (wychowawca Maria Wojciechowska) wzięły  udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków". Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III. Czytanie pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.
Aby wypracować nawyk codziennego czytania, każde dziecko otrzymało album z drzewkiem czytelniczym, w którym za każdy dzień głośnego (min. 10min) czytania dowolnej książki, udokumentowane podpisem rodzica, otrzymywało od wychowawcy naklejkę ze Słodziakiem. W klasach zorganizowano obchody  „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”. Uczniowie poznawali bohaterów i ich przygody na podstawie książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotki przedstawiające zwierzęta żyjące w lesie. Tegoroczna edycja programu oprócz wsparcia nauki czytania zawierała również elementy edukacji ekologicznej.
Zgodnie z hasłem „Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi, szukamy skarbów wokół nas” uczniowie poznawali środowisko leśne poprzez zmysł słuchu, wzroku, dotyku na podstawie zgromadzonych wcześniej skarbów leśnych. Podczas wspólnej zabawy (wykorzystując gromadzone wcześniej elementy z recyklingu)  powstały dęby i postacie Słodziaków. W myśl hasła „Ziemia naszym królestwem” powstała również szkółka leśna. Dzieci posadziły swoje drzewka oraz zasadziły kasztany i żołędzie. Była to doskonała i pouczająca zabawa. Pozostałe odpadki po skończonej pracy zostały posegregowane.
Tydzień kodowania w klasach 1-3
Uczniowie z klasy 2a zmierzyli się z zadaniami Code Week 2019. Zrealizowali 7 zadań. Udowodnili, że kodowanie nie jest trudne, ale wymaga logicznego myślenia i współpracy w zespole. Była to wspaniała przygoda i świetna zabawa.
„Sprzątanie Świata”
 
19 września 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata Polska 2019”, która odbywa się pod patronatem Fundacji „Nasza Ziemia”. Hasło przewodnie 26. edycji: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" miało zwrócić uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Głównym celem przedsięwzięcia było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Uczniowie „Ósemki” wraz z nauczycielami porządkowali teren wzdłuż ul. Wrzesińskiej oraz Las Miejski, należący do Nadleśnictwa Gniezno. Akcję  wspierał Urząd Miasta w  Gnieźnie, Nadleśnictwo Gniezno oraz MPK Sp. z o.o. w Gnieźnie.
Noc Naukowców
W piątek, 27 września 2019 roku, uczniowie „Ósemki” wybrali się na Noc Naukowców do kampusu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas tegorocznego wydarzenia uczniowie klas VII -VIII wraz z organizatorami wycieczki: panią Agnieszką Kamińską oraz panią Karoliną Sobczak, wzięli udział w różnorodnych formach aktywności naukowej. Uczestnicy mieli możliwość zajrzeć w zakamarki zamkniętych na co dzień laboratoriów oraz wykazać się wiedzą w wielu pokazach oraz konkursach, jakie tam się odbywały. Zaprezentowane na Wydziale Biologii stoiska z egzotycznymi pająkami, owadami oraz płazami - zrobiły na zwiedzających ogromne wrażenie, jak również świetlisty pokaz doświadczeń chemicznych na Wydziale Chemii. Natomiast na Wydziale Fizyki uczniowie m.in. obserwowali kolejkę magnetyczną oraz zwiedzili salę Roentgena oraz Tesli. Dzięki Nocy Naukowców każdy miał okazję przekonać się, że nauka nie musi być nudna i że każdy, choć na jedną noc, może zostać naukowcem.
Julia i jej CZTERY PORY ROKU
Sukcesem zakończył się udział Julii Pers, obecnie uczennicy klasy 5a naszej szkoły, pod koniec ubiegłego roku szkolnego, w konkursie ekologicznym pt. „Cztery pory roku z OZE”.
Organizatorem konkursu był Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Temat tegorocznej edycji stanowiło promowanie odnawialnych źródeł i oszczędzania energii przez cały rok. Ponadto istotną kwestią było także uświadomienie zmiany nawyków, poprzez wprowadzenie w życie zasad racjonalnego gospodarowania energią, które każdy z nas może realizować w domu, szkole czy miejscu pracy.
Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach. Uczniowie klas IV – VI mieli do wykonania pracę plastyczną w formie plakatu, a klas VII – VIII kalendarz.
Spośród kilku uczestników z naszej szkoły, to właśnie Julii udało się zająć III miejsce na podium.
Nagrodą rzeczową dla zwyciężczyni był smartfon, a dla szkoły nagroda pieniężna w wysokości 500 zł. Julia pokonała liczną i silną konkurencję z całego województwa wielkopolskiego. Opiekunem uczniów była pani Anna Sakiewa.
Serdecznie gratulujemy!
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020
Rankiem 2 września 2019 roku z uśmiechem na twarzy stawili się w Szkole Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie wypoczęci po wakacjach uczniowie, aby uroczystym apelem rozpocząć nowy rok szkolny.
Po wprowadzeniu sztandaru szkoły oraz odśpiewaniu hymnów przez całą społeczność szkolną, głos zabrał dyrektor placówki – p. Marek Machiński. Powitał on uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości – prezydenta Miasta Gniezna p. Tomasza Budasza i proboszcza miejscowej parafii – księdza Andrzeja Grzelaka. W swym przemówieniu dyrektor podkreślił znaczenie bezpieczeństwa w szkole. Z dumą przedstawił nowe inwestycje, których dokonano na terenie „Ósemki” w lipcu i sierpniu. Otóż przebudowano tu dziedziniec, który zyskał nową nawierzchnię oraz został ogrodzony i nie koliduje już z parkingiem. Częściowo odnowiono też elewację placówki. Koszt remontu wyniósł 720 tysięcy złotych. Po tym wystąpieniu słowa do uczniów, nauczycieli oraz rodziców skierował gnieźnieński prezydent, który życzył wszystkim wielu sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.
Rozpoczynamy kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy. Jest to też czas kolejnych doświadczeń, umożliwiający pogłębianie zainteresowań i odkrywanie nowych pasji. Zatem od jutra do pracy!
Patriotyzm udowadnia się czynem…
Dnia 1 września 2019 r. przed Pomnikiem Pamięci Poległych i Pomordowanych w latach 1939 – 1945 w Parku im. Tadeusza Kościuszki w Gnieźnie odbyły się uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W uroczystościach udział wzięły poczty sztandarowe, przedstawiciele służb mundurowych, samorządowcy, parlamentarzyści, a także liczni mieszkańcy naszego miasta. Szkołę Podstawową nr 8 im. Mikołaja Kopernika reprezentował dyrektor p. Marek Machiński, poczet sztandarowy oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego. Przybyłe delegacje złożyły kwiaty i wiązanki pod monumentem, oddając hołd wszystkim tym, którzy oddali swoje życie w walce o wolną Polskę.
Lato w mieście nie musi być nudne!
Rozliczne miejskie atrakcje, wypełniające czas wolny od zajęć szkolnych, z powodzeniem zorganizowała trzydzieściorgu uczniom z klas 1-3 Szkoła Podstawowa nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie, organizując w dniach 24 – 28 lipca 2019 roku półkolonie.  Podczas pobytu ( w godzinach od 9 do 13) dzieci miały zapewnione dwa posiłki (śniadanie i obiad), opiekę wychowawców oraz ciekawe zajęcia. Urozmaicony program półkolonii obejmował: zwiedzanie Muzeum Techniki, rekreację na basenie i wizytę w kinie „Helios”. Niezapomnianym przeżyciem była też świetna zabawa w Klubie „Fantazja”, gdzie najmłodsi mieli okazję m. in. zjeżdżać na pontonach, wirować na kokosowej karuzeli, rozwijać umiejętności odkrywcze czy brać udział w interaktywnych grach. Na zakończenie wypoczynku uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami. Z pewnością czas spędzony na półkoloniach najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie mogą uznać za udany i radośnie przeżyty!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
02.09.2019
klasy IV - VIII godz. 8:30
klasy I - III godz. 9:30

Rada Pedagogiczna organizacyjna
30.08.2019 godz. 10:00

Słonecznych, bezpiecznych, pełnych przygód
i udanych wakacji
Wróć do spisu treści