aktualności19_20 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Gnieźnie

Szkoła Podstawowa nr 8 w Gnieźnie

im. Mikołaja Kopernika

Przejdź do treści

aktualności19_20

ŚWIETLICA SZKOLNA
zaprasza 6:30 - 16:00
UWAGA!
WPŁATY ZA OBIADY
INFORMACJA DLA RODZICÓW DOTYCZĄCA OPIEKI ZDROWOTNEJ I OPIEKI STOMATOLOGICZNEJ NAD UCZNIAMI
Zgodnie z ustawą z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami opieka zdrowotna nad uczniami jest realizowana w szkole i obejmuje profilaktyczną opiekę zdrowotną, promocję zdrowia oraz opiekę stomatologiczną.
12345

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
kl. VI - VIII godz. 8:30
kl. II - V godz. 9:30
kl. I godz. 10:30

Rada Pedagogiczna organizacyjna
31.08.2020 r. (poniedziałek) godz. 9:00
I pietro
Komunikat
Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty będą wydawane od 31 lipca 2020 r. w godz. 8:30 - 14:30
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Zapraszamy do obejrzenia materiału video
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
26 czerwca to dzień naszego pierwszego, po długim czasie, ale zarazem ostatniego spotkania w tym roku szkolnym. Niewątpliwie był to rok inny - wzbudził w nas różne emocje, nauczył też nowych umiejętności i sprawił, że niektórzy zatęsknili za szkołą. Z rąk naszych wychowawców otrzymaliśmy świadectwa, a część z nas również nagrody za różne osiągnięcia: naukowe, sportowe, artystyczne. Szczególne pożegnanie ze szkołą podstawową mieli uczniowie klas ósmych. Do nich to, m in. zwrócił się pan dyrektor Marek Machiński, wyrażając nadzieję, że przede wszystkim będą dobrymi ludźmi i życzył im wszelkiej pomyślności na kolejnym etapie ich drogi. Szkołę skończyło w tym roku pięć klas ósmych. Pożegnaliśmy również panią Marię Kwitowską, nauczycielkę matematyki, która udała się na zasłużoną emeryturę oraz panią Anetę Boczkowską, nauczycielkę języka polskiego, która od września rozpocznie pracę w innej szkole. Serdecznie dziękujemy za naukę, poświęcony nam czas i wielkie serce. Pan dyrektor podziękował także za kilkuletnią współpracę panu Rafałowi Kośmickiemu, przewodniczącemu Rady Rodziców. Przed nami wakacje, również trochę inne niż poprzednie. Czeka na nas lato, słońce i zabawa. Cieszmy się tym, ale pamiętajmy też o bezpieczeństwie. Miejmy nadzieję - do zobaczenia we wrześniu!
Zakończenie roku szkolnego – 26 czerwiec 2020 r.
Zakończenie roku szkolnego odbędzie się na boisku szkolnym, na którym będą oznakowane stanowiska dla poszczególnych klas. Świadectwa szkolne będą wydawane przez wychowawców i nauczycieli wspomagających.
8.00 – 8.25 klasa IV i klasy V
       5 minut na dezynfekcję stolików
8.30 – 8.55 klasy VI
       5 minut na dezynfekcję stolików
9.00 – 9.25 klasy VII
       5 minut na dezynfekcję stolików
9.30 – 9.55 klasy I
       5 minut na dezynfekcję stolików
10.00 – 10.25 klasy II
       5 minut na dezynfekcję stolików
10.30 – 10.55 klasy III
       5 minut na dezynfekcję stolików
11.00 – 11.30 klasy VIII
W przypadku deszczu wydawanie świadectw odbędzie się w hali sportowej według ww. harmonogramu.
Uczniowie i nauczyciele zachowują bezpieczną odległość, mają osłonięte nosy i usta.
Możliwość odbioru świadectw po zakończeniu roku szkolnego tj. od 29.06.2020 r. w sekretariacie szkoły.
Informacja dla rodziców przyszłorocznych uczniów klas 1

Drodzy Rodzice,
w sprawie przydziału do klas prosimy o kontakt telefoniczny
61 426 36 36
Informacji udziela sekretariat szkoły oraz wicedyrektorzy.
Projekt klas 2 a – Czytam z klasą
Klasa 2a zrealizowała moduł III projektu ,,Czytam z klasą - polskie lekturki spod chmurki.’’ Wybraliśmy wiersze Jana Brzechwy. Moduł III realizowany był zdalnie. Dzieci z zainteresowaniem i z dużym zaangażowaniem pracowały nad kolejnymi zadaniami projektu.
  1. W lekturniku uzupełniały strony związane z trzecią przeczytaną lekturą- wybrane wiesze Jana Brzechwy.
  2. Zorganizowały zdalny konkurs recytatorski.
  3. Przygotowały przedstawienia teatralne do wybranych wierszy Jana Brzechwy.
  4. Wykonały trójwymiarowe sylwetki głównych bohaterów wybranych wierszy.
Mali artyści bardzo poważnie i odpowiedzialnie podeszli do pracy tym bardziej, że cały czas doskonalą umiejętności czytania i recytacji pod bacznym okiem swoich rodziców, którzy również mieli w tym swój udział.
Ukończyliśmy realizację całego projektu.
„Trzymaj formę”- promocja zdrowego stylu życia
W ramach projektu „Trzymaj formę” uczniowie klas VII i VIII wykonali piękne plakaty promujące zdrowe odżywianie oraz zdrowy styl życia. Część uczniów narysowała plakaty w ramach zajęć rozwijających kreatywność z języka niemieckiego. Uczniowie mogli pochwalić się swoim talentem plastycznym oraz poszerzać słownictwo z języka niemieckiego. Nasi uczniowie wykonali także plakaty na lekcjach biologii. Dzięki nim każdy, kto je zobaczy, wie jak kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe oraz potrafi zadbać o aktywność fizyczną.
Cykl obiektów ,,Wychodzimy z ukrycia”
Uczniowie klas szóstych naszej szkoły podczas zdalnego nauczania wykazali się niemałym talentem na lekcjach plastyki. Pod czujnym okiem pani Barbary Krzyżan przygotowywali różne prace. Inspiracją dla jednych z nich były dzieła Giuseppe Arcimboldo, a dokładniej jego portrety. Zobaczcie galerię prac młodych artystów.
Wita Was słoneczny ranek,
tyle dzisiaj niespodzianek,
tyle przygód czeka nas.
Pierwszy czerwca ! Wstawać czas !
Dzisiaj święto wszystkich dzieci –
to szczególny dla nas dzień.
Jasne złote słonko świeci,
spoza chmur uśmiecha się.
Zasmakuj w czytaniu!
Co roku w maju obchodzi się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Ma on na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia oraz edukacji. W akcję promocji czytelnictwa włączyli się uczniowie klasy 5 d, którzy postanowili propagować książki i czytanie w domowym zaciszu.
Pamiętamy o naszych mamach!
Dzień Matki,  obchodzony w Polsce 26 maja, stanowi okazję, by wyrazić szacunek dla wszystkich matek. W tym szczególnym dniu są one zwykle obdarowywane przez dzieci laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami. Warto zadbać o to, by każda mama czuła się wtedy wyjątkowa i doceniona. Jest to również wspaniała okazja do zrobienia wspólnego zdjęcia. Pamiętajmy o swoich matkach…
Zapraszamy na Prezydencki (Ty)Dzień Dziecka online
Ze względów bezpieczeństwa, w tym roku wszystkie działania kulturalne Miasta Gniezna, Miejskiego Ośrodka Kultury i Starego Ratusza związane z Dniem Dziecka odbędą się w przestrzeni internetowej. Nie znaczy to jednak, że będzie nudno. Wręcz przeciwnie!
Dla najmłodszych przewidziano konkursy, warsztaty oraz zajęcia plastyczne i muzyczne. Specjalnymi wydarzeniami, na które szczególnie serdecznie zapraszamy, będą występ iluzjonisty na żywo oraz transmisja ze spotkania z Prezydentem, który odpowie na pytania nadesłane do niego przez dzieciaki.
Wypatrujcie transmisji na FB/Królewskie Gniezno, FB/MOKGniezno, FB/Stary Ratusz oraz na www.mok.gniezno.pl
Prezydent czeka na pytania od… dzieci!
Jak wcześnie musi wstać Prezydent, aby zdążyć do biura? Czy trudno jest rządzić miastem? Co najbardziej Tomasz Budasz lubi w swojej pracy? Takie i inne, jeszcze bardziej szalone i zaskakujące pytania może teraz zadać Prezydentowi każdy gnieźnianin poniżej 18 roku życia. A to oczywiście z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka!
Jak zadać pytanie? To proste! Wystarczy nagrać film (najłatwiej komórką) z pytaniem od dziecka i wysłać go poprzez formularz dostępny poniżej. 1 czerwca, o 17.00 na miejskim profilu FB/Królewskie Gniezno Prezydent postara się odpowiedzieć na jak najwięcej z nich. Pytania można przesyłać do północy 27 maja.
Link do formularza: https://tiny.pl/77st3
Niecodzienny finał
21 maja troje uczniów naszej szkoły: Angelika Ratajczak z klasy 7a, Dorian Czajkowski z klasy 8a oraz Jakub Rokosik również z klasy 8a wzięło udział w Gnieźnieńskim Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego. Uczniowie ci wcześniej wygrali szkolne eliminacje i zapewnili sobie udział w finale. Nikt nie spodziewał się wówczas, że odbędzie się on w formule on-line.
Wyjątkowość sytuacji sprawiła, że w tym roku jury nie przyznawało miejsc. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy z wyróżnieniem. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę, uzyskując wysoką punktację.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji wynikających z poznawania języków obcych.
Święto Konstytucji 3 Maja
3 maja 2020 roku mija 229 lat od uchwalenia przez Sejm Czteroletni Ustawy Rządowej, zwanej Konstytucją 3 Maja (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie). W tym roku rocznicę – ze względów bezpieczeństwa - celebrujemy w domu, czego przykładem są uczniowie klasy 5d.
Zdrowe śniadanie, czyli „Trzymaj Formę!”
W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę!", realizowanego w naszej placówce, uczniowie klas 5c oraz 5e przygotowali zdrowe śniadanie, które wpływa na lepszą koncentrację, zapamiętywanie oraz zdolność uczenia i rozwój intelektualny.
Dzień Ziemi
22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. W tym dniu warto zastanowić się nad swoimi przyzwyczajeniami i pomyśleć, jak być bardziej eko.  To właśnie drobne zmiany w życiu każdego z nas mogą przyczynić się do zmian globalnych!
Wróć do spisu treści