aktualności18_19 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Gnieźnie

Przejdź do treści

ŚWIETLICA SZKOLNA ZAPRASZA 6:30 - 16:00

Konkurs Pięknego Czytania
W związku Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom 7 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbył się biblioteczno – polonistyczny Konkurs Pięknego Czytania. Celami konkursu były: promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą, możliwość prezentacji własnych uzdolnień, kształtowanie umiejętności pięknego czytania oraz nauka rywalizacji w miłej atmosferze.
Uczniowie klas czwartych, wybrani do konkursu na podstawie eliminacji klasowych, pochwalili się umiejętnością sprawnego i pięknego czytania. Ocenie podlegały: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
 • I miejsce – Martyna Kistowska (4e),
 • II miejsce – Zofia Klimczak (4b),
 • III miejsce – Amelia Piekarska (4d),
 • wyróżnienia: Julia Lipińska (4b), Martyna Mikulska (4b), Aleksandra Stachowiak (4b) i Zuzanna Stachowiak (4b).
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
PODWÓJNY  SUKCES UCZNIÓW  ÓSEMKI W OGÓLNOPOLSKIM  KONKURSIE PLASTYCZNYM
,, KOCHAM POLSKĘ’’
30 maja 2019 roku odbyła się wielka gala finałowa IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,, Kocham Polskę’’, podczas której najlepszym zostały wręczone nagrody. Gniezno promowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 z klasy 1e.    Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej lub fotografii będącej ilustracją wybranego miesiąca w „Kalendarzu Polskim”. Tematyka była związana z wykonaniem wolnej kopii obrazu polskiego malarza.
Cele Konkursu  to:
 1. Propagowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży oraz postawy szacunku wobec dorobku polskiej sztuki.
 2. Rozwijanie twórczej inwencji i plastycznej ekspresji.
 3. Prezentacja możliwości twórczych uczestników konkursu.
Organizatorem IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kocham Polskę” była Szkoła Podstawowa nr 33 w Katowicach.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda ufundował nagrodę dla najlepszego najmłodszego uczestnika konkursu, którą otrzymała gnieźnianka-Antonia  Siwa ze Szkoły Podstawowej nr 8, uczennica klasy 1e, która namalowała  pracę pt. ,,Babie lato’’. Miejsce drugie zajęła także uczennica klasy 1e ze Szkoły Podstawowej nr8 w Gnieźnie – Urszula Perlik, która namalowała Zachód słońca’’. Rzeczą godną podkreślenia jest fakt , iż na konkurs  spłynęło ponad 668  prac plastycznych z całej Polski .Prace laureatów zostały opublikowane w kalendarzu szkolnym na rok 2019/2020. Konkurs został objęty patronatami: Wojewody Śląskiego, Jarosława Wieczorka, Śląskiego Kuratora Oświaty, Urszuli Bauer, Prezydenta Katowic, Marcina Krupy oraz Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Patronat medialny objęła konkurs Telewizja Polska S.A. Oddział w Katowicach.  W Konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów. Warto podkreślić ,że dla naszej szkoły i dla naszego miasta to wspaniała promocja przez najmłodszych mieszkańców. Uczennice zostały wzorowo przygotowane dzięki wsparciu rodziców i wychowawczyni klasy 1e, Pani Nataszy Szalaty. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.
„Niektórzy lubią poezję…”
Słowo mówione, pisane, śpiewane i recytowane, już po raz dziewiąty obchodziło swoje święto w naszym mieście. W dniach od 29 do 31 marca odbywał się Festiwal Literacki „Preteksty”. Oprócz spotkań autorskich, slamu poetyckiego, „Turnieju Książkożerców” miał miejsce konkurs recytatorski „Niektórzy lubią poezję…” Okazało się, że wśród młodzieży jest wielu takich, którym poezja nie jest obca. W konkursie wystartowało 48 uczestników. Z ogromną radością informujemy o sukcesie naszej uczennicy Igi Mielcarek z klasy 6d, która zdobyła wyróżnienie. Swoje umiejętności recytatorskie i interpretatorskie zaprezentowały również uczennice z klasy 8d: Wiktoria Manowiecka, Michalina Kokott, Aleksandra Szalaty, Gabriela Perlik, Aleksandra Heydrych oraz Zuzanna Zdrojewska z klasy 8b. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale, recytując utwory polskich noblistów. Serdecznie gratulujemy!
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Gnieźnie informuje,
że w dniu 29.05.2019 r. (środa) o godz. 17:00
odbędzie się spotkanie z rodzicami przyszłorocznych klas I.
 
Miejsce spotkania: dziedziniec szkoły
lub w przypadku niepogody – hala sportowa.
Dyrektor szkoły informuje, że
konsultacje dla rodziców w dniu 16.05.2019 r. zostają odwołane.
Jednocześnie informuje, że zebrania z rodzicami
odbędą się w dniu 23.05.2019 r.:
kl. I-III godz. 16:30
kl. IV-VIII godz. 17:30
Dyrektor szkoły informuje, że
od dnia 06.05.2019 r. zostają wznowione zajęcia zgodnie z planem lekcji oraz wydawanie obiadów.

 
W dniach 29 – 30.04.2019 r. i 02.05.2019 r. świetlica szkolna
będzie czynna w godz. 6:30 – 16:00
Dostawca Ciepła systemowego - Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o., przeprowadziło w naszej szkole lekcje ciepła skierowane dla klas czwartych. Patronat nad lekcjami objął Prezydent Miasta Gniezna, Pan Tomasz Budasz.
Każda lekcja trwała około 40 minut.
Program lekcji podzielony był na 3 główne części:
I część – krótki, 10-minutowy film pt. „Smog i jego konsekwencje”
II część – prezentacja multimedialna związana ze smogiem – jak powstaje, jakie wywołuje choroby oraz jak Ciepło systemowe wpływa na zmniejszenie smogu.
III część – krzyżówka z nagrodami zawierająca 12 pytań dotyczących PEC w Gnieźnie, Ciepła systemowego oraz smogu.
Na koniec wszystkie dzieci otrzymały zakładki matematyczne ze wzorami geometrycznymi z logo PEC i Ciepło systemowe.
Finanse a matematyka
W sobotę 23 marca 2019 roku w siedzibie Urzędu Skarbowego w Gnieźnie odbył się  XVIII Powiatowy Konkurs „Finanse a matematyka”, pod patronatem Ministerstwa Finansów. Naszą szkołę reprezentowała po raz pierwszy drużyna z klasy VII A w składzie: Jennifer Pruss, Paula Nowak oraz Agata Sternal, pod opieką nauczycieli matematyki p. Magdaleny Słowińskiej i p. Agnieszki Kamińskiej. Uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania przygotowane przez pracowników Urzędu Skarbowego, wypełniając zeznanie podatkowe PIT 37 i PIT 0, pobrane ze strony www.e-deklaracje.gov.pl na podstawie treści przedstawiających sytuację rodzinną i finansową hipotetycznego podatnika. Na rozwiązanie konkursowych zadań mieli łącznie 50 minut. Rywalizacja była bardzo zacięta, świadczy o tym choćby fakt, że o zwycięstwie zadecydowało nie tylko dobrze wypełnione zeznanie podatkowe, ale i czas.  Celem konkursu było rozpowszechnianie wśród uczniów wiedzy na temat rozliczenia podatku dochodowego oraz zdobywanie praktycznych umiejętności prawidłowego wypełnienia formularza PIT, które dla niejednej osoby dorosłej jest bardzo trudne.
Powitanie wiosny
Jak co roku 21 marca to pierwszy dzień wiosny. Tego dnia w naszej szkole żegnaliśmy zimę i witaliśmy wiosnę. Na apelu uczniowie naszej szkoły prezentowali kolorowe stroje oraz własne umiejętności. Mogliśmy podziwiać grę na gitarze, umiejętności sportowe, recytację wierszy, śpiewanie piosenek oraz przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy 2a oraz 2c. Tego dnia było radośnie i kolorowo. Chociaż za oknem jeszcze chłodno, wiosna już przyszła i czekamy aż wreszcie zrobi się cieplej.
Akcja charytatywna ucznia klasy 8C
W dniach 15-29 marca 2019r. zorganizowana została w szkole zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt przy ul. Kawiary. Jej pomysłodawcą i głównym organizatorem był uczeń klasy 8C Filip Polus. Zaraził on chęcią pomocy wielu uczniów naszej szkolnej społeczności. W ciągu dwóch tygodni udało się zebrać ponad 55 kg karmy (suchej i mokrej), koce, miski i smycze. W piątek 29 marca, Filip z tatą oraz kolegami z klasy: Marcinem Marcem i Patrykiem Michalskim, zawieźli wszystkie te produkty do schroniska. Miło jest patrzeć jak młodzi ludzie bezinteresownie angażują się na rzecz potrzebujących i bezbronnych małych stworzeń.
WARSZTATY TOLERANCJI
Z okazji Światowego Dnia Inwalidy, który obchodzimy w marcu, klasa 1e wraz z wychowawcą panią Nataszą Szalaty uczestniczyła w Warsztatach Terapii Zajęciowej.  Zajęcia zostały zorganizowane dzięki uprzejmości jednej z mam uczennicy klasy 1e z początkiem kwietnia aby połączyć nastrój zbliżających się świąt Wielkanocnych. Warsztaty prowadzone były przez podopiecznych WTZ. Dzieci wykonały ozdoby świąteczne z wełny; kurczaczki i baranki. Malowały odlewy gipsowe. Wszystko to działo się pod czujnym okiem pani Basi, pana Marcina i Damiana. Uczniowie zwiedzali również pracownię ceramiki, krawiectwa, poligrafii, stolarstwa, witrażu i krawiectwa, w których mogli zakupić prawdziwe arcydzieła uczestników WTZ. Zajęcia te miały na celu uczyć współpracy, tolerancji i szacunku do osób niepełnosprawnych ruchowo i intelektualnie, bo choć każdy z nas różni się od siebie to tworzymy jedno społeczeństwo, w którym żyjemy, uczymy się i pracujemy.
Dyrektor szkoły informuje,
że w dniach 18, 19, 23.04.2019 r.
świtlica szkolna będzie czynna
w godzinach 6:30 - 13:00
Informacja dla rodziców i uczniów klas 8
Dyrektor szkoły informuje,
że w naszej szkole egzamin ósmoklasisty
odbędzie się w planowanym terminie: 15 – 17.04.2019 r.
zgodnie z wcześniejszym harmonogramem.
Dyrektor szkoły informuje,
że w dniu dzisiejszym tj. 11.04.2019 r.
ze względu na ogólnopolski strajk pracowników oświaty
nie odbędą się zebrania z rodzicami.
Festiwal piosenki niemieckiej
W dniu 12 marca 2019r. uczeń klasy 7e Miłosz Grawon wziął udział w VIII Festiwalu Piosenki Niemieckiej organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie, śpiewając piosenkę Maxa Giesingera pt. „80 Millionen”. Towarzyszyły mu uczennice z klasy 7c: Agata Pietraszak i Ines Tuleja, które samodzielnie przygotowały układ do śpiewanej przez Miłosza piosenki.
W kategorii szkół podstawowych prezentowało się 14 uczestników. Nasz uczeń pokonał tremę i wyśpiewał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy Miłoszowi i trzymamy mocno kciuki za jego dalsze muzyczne osiągnięcia.
Dzień Języka Polskiego
21 lutego 2019 roku obchodzone jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów tego święta. 6 marca 2019 roku świętowaliśmy Dzień Języka Polskiego. Tego dnia większość uczniów przyszła do szkoły w strojach biało – czerwonych. Na korytarzach królowały flagi i inne emblematy biało – czerwone. Podziwiać też można było na korytarzach w i klasach piękne gazetki o obchodach tego święta. Wysłuchaliśmy też audycję na temat historii tego dnia i konieczności używania na co dzień poprawnej polszczyzny. W wielu klasach lekcje języka polskiego prowadzili uczniowie, przygotowując zagadki, rebusy i łamańce językowe. Wszystko po to, by ukazać piękno języka polskiego i przypomnieć, że należy dbać o czystość mowy polskiej na co dzień.
Dzień Życzliwości
Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W naszej szkole świętujemy go po raz kolejny. Z tej okazji odbyła się audycja przez radiowęzeł szkolny przypominająca zasady kulturalnego zachowania. Zorganizowano  plebiscyt  na najbardziej życzliwego i kulturalnego ucznia/uczennice w każdej klasie od I-VIII. Laureatom  w klasach I-III tego miłego konkursu zostały wręczone dyplomy, a uczniom  klas starszych pamiątkowe zdjęcie. Dla odróżnienia i podkreślenia ważności tego dnia wszyscy uczniowie klas I-III przygotowali radosne „buźki”, które były przypięte do ubrania.  W bibliotece szkolnej czynna była poczta życzliwości. Do skrzynki pocztowej każdy uczeń mógł wrzucić pozdrowienia, miłe słowo do kolegi, koleżanki, pracownika szkoły. Listy przekazywane były adresatom, dnia 21 listopada. Akcja ta była zorganizowana przez bibliotekę szkolną.
Mamy nadzieję, że życzliwość i uśmiech będą nam towarzyszyć każdego dnia.
ROSENMONTAG  W  SP 8
W dniu 4 marca 2019r. przypadał ostatni poniedziałek karnawału, nazywany w kraju naszych zachodnich sąsiadów ROSENMONTAG. Tego dnia w Niemczech zachodnich i południowych  przebierańcy wychodzą na ulice miast, by wspólnie świętować, bawić się, śpiewać.
Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do tej zabawy i przyszli do szkoły w karnawałowych przebraniach. Na korytarzach można było spotkać bohaterów z bajek, filmów młodzieżowych, a także klauna, znanych piosenkarzy czy aktorów.
Najlepiej spisała się klasa 1d, w której wszyscy uczniowie przyszli tego dnia w przebraniach.
Dzień Patrona
19 lutego 2019 roku w naszej szkole odbyło się wielkie święto – Imieniny Szkoły, czyli Dzień Patrona. Tego dnia wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w odświętnych strojach, a szkoła została pomysłowo udekorowana. Na korytarzach można było podziwiać piękne wystawy – kolorowe rakiety, układy słoneczne oraz niezwykłe portrety Mikołaja Kopernika. Odbył się również uroczysty apel, w czasie którego poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat naszego Patrona, podziwialiśmy niezwykłe  wynalazki kosmiczne oraz modę kosmiczną. Wybieraliśmy też najlepsze przebranie Mikołaja Kopernika. Na apelu wręczane także były nagrody dla tych, którzy zwyciężyli w konkursach przeprowadzonych w naszej szkole z okazji Dnia Patrona.
 
ZMIEŃ BOJLER NA KALORYFER
 
W Szkole Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika przy ul. Pawła Cymsa 14 w Gnieźnie odbyła się nietypowa lekcja wychowania fizycznego, którą poprowadzili doświadczeni nauczyciele WF, Pan Kamil Murch i Pan Jarosław Surman.
 
Lekcja zorganizowana została przez władze placówki przy współpracy z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o – dostawcą Ciepła systemowego. Trening związany był z ogólnopolską kampanią „zmień bojler na kaloryfer”, której pomysłodawcą jest marka Ciepło Systemowe. Młodzież miała okazję uczestniczyć w ćwiczeniach aerobowych oraz crossficie. Na zakończenie uczniowie otrzymali specjalne książeczki przygotowane przez markę Ciepło Systemowe, w której oprócz wcześniej wspomnianych zestawów ćwiczeń opisana jest zbilansowana dieta zapewniająca dostawę energii do organizmu oraz kalkulator zapotrzebowania energetycznego. Dzięki książeczkom uczniowie będą mieli możliwość kontynuowania ćwiczeń w domu. Wystarczy trening 3 razy w tygodniu i odrobina wysiłku, aby zadbać o prawidłowy rozwój młodego człowieka.
Ferie zimowe w naszej szkole
Jak co roku w naszej szkole zorganizowane były ferie zimowe. Dzieci w bardzo atrakcyjny sposób spędziły czas półkolonii. Uczęszczały w zajęciach na basenie, zwiedziły Muzeum Techniki, oglądały seans filmowy w kinie Helios i bawiły się w klubie zabaw Fantazja.
Półkolonie minęły szybko. na zakończenie każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.
„ÓSEMKA W POGONII ZA LOTKĄ”
W listopadzie 2018 r. w naszej hali sportowej odbyły się zawody z badmintona Finał Mistrzostw Gniezna i Powiatu Drużynowym Badmintonie dziewcząt i chłopców w ramach XX Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej. W turnieju udział wzięło trzynaście drużyn dziewcząt i dwanaście drużyn chłopców z Gniezna i powiatu. W Mistrzostwach Gniezna w Drużynowym badmintonie dziewcząt – Igrzyska Dzieci i Igrzyskach Młodzieży nasze drużyny sklasyfikowane zostały na II miejscu, w Mistrzostwach Gniezna w Drużynowym badmintonie chłopców – Igrzyska Młodzieży wywalczyli II miejsce. Nasze reprezentacje nieznacznie uległy w walce o złoto zwycięskim drużynom.
Tydzień później nasza szkoła była gospodarzem w dwudniowym Finale Rejonu Teren Poznań Wschód w Drużynowym badmintonie dziewcząt i chłopców w XX Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Szkolnej z powiatów: jarocińskiego, poznańskiego, gnieźnieńskiego, średzkiego i śremskiego.
Turnieje rozegrano systemem grupowym i pucharowym. Otwarcie turniejów dokonał organizator zawodów: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 mgr Marek Machiński oraz mgr Kamil Murch. Na zakończenie zespoły otrzymały dyplomy, drużyny sklasyfikowane na podium otrzymały medale, pierwsze miejsce dodatkowo puchar.
Na początku grudnia w naszej hali sportowej odbyły się IX Otwarte Mistrzostwa Gniezna w badmintonie – zawody indywidualne. Nasi reprezentanci walczyli o najwyższe laury. Klasyfikacja końcowa kształtuję się następująco: U – 9 II miejsce Kaszyńska  Marta, I miejsce Antonii Kujawski, U – 11 II miejsce Oskar Berg i III miejsce Michał Kala, U – 13 II miejsce Nikola Chudzik i III miejsce Oliwia Nowicka,  U – 15 I miejsce Amelia Kujawska i II miejsce Mateusz Lisiecki.
Przed świętami  byliśmy na Turnieju badmintona z okazji 100 Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości – „Stolotka”, zorganizowanym w hali Widowiskowo – Sportowej GOSiR. Reprezentacja naszej szkoły fantastycznie się zaprezentowała na tle innych szkół.
Patronat Medialny/Partnerzy: PREZYDENT MIASTA GNIEZNA TOMASZ BUDASZ, „SPORT GNIEZNO”,  Firma „Fimtec” Polska, Firma „WAJM”.
 
REPREZENTACJA SZKOŁY
Amelia Kujawska, Emilia Kośmicka, Daria Przybylska, Nikola Chudzik, Oliwia Nowicka, Kaszyńska Wiktoria, Kaszyńska Marta, Choroszko Aleksandra, Kamila Malak, Mateusz Lisiecki, Jakub Ignaszak, Michał Kala, Oskar Berg, Antonii Kujawski
Dary dla Domu Dziecka w Gnieźnie
SU klas 1-8 zorganizował zbiórkę słodyczy, środków spożywczych, czystości i papierniczych dla dzieci z Domu Dziecka w Gnieźnie. Dary zostały przekazane przed Świętami Bożego Narodzenia.
"Jasełka" w Domu Opieki Społecznej
Klasa 2a i 2c, i SU były z przedstawieniem "Jasełka" w Domu Opieki Społecznej.
Dzieci wraz z rodzicami przygotowały słodkie upominki, ciasto i owoce.
Pensjonariusze byli zadowoleni i włączyli się do wspólnego śpiewania kolęd.
 Osiągnięcia tenisistów stołowych naszej szkoly w I semestrze 2018/2019
V miejsce dla Ósemki w Finale Wojewódzkim
W naszej szkole od kilku lat działa sekcja tenisa stołowego prowadzona przez p. Krzysztofa Krügera. Uczniowie systematycznie uczestniczą w zawodach na szczeblu miejskim, powiatowym, rejonowym oraz wojewódzkim odnosząc wiele sukcesów. W tym roku szkolnym największym osiągnięciem było zajęcie V miejsca w Finale Wojewódzkim-Igrzyska Dzieci, które odbyły się 5 grudnia w Poznaniu. Naszą szkołę reprezentowali: Błażej Jaros 5c, Bartosz Gulczyński 6a, Ksawier Jaros 3a oraz Bartosz Wachowiak 5d. Awans do finału wojewódzkiego był efektem wcześniejszych zmagań na szczeblu powiatowym i rejonowym.
Drużynowe Mistrzostwa Powiatu odbyły się 18 października w miejscowości Głębokie. W tym dniu rozegrano zawody dla szkół podstawowych i gimnazjów, z którymi również rywalizowali uczniowie naszej szkoły w ramach Igrzysk Młodzież Szkolnej. W turnieju uczestniczyły szkoły z: Kiszkowa, Sławna, Niechanowa, Budziszewka oraz Gniezna. Wyniki końcowe zawodów:
 • Igrzyska Dzieci: I miejsce (Bartosz Gulczyński 6a, Błażej Jaros 5c) oraz II miejsce (Bartosz Wachowiak 5d, Ksawier Jaros 3a);
 • Igrzyska Młodzieży Szkolnej: II miejsce (Adrian Tymosz 8b, Dawid Chmiel 8b), III miejsce (Monika Maciejewska 8b, Julia Kowalska 7b) oraz V miejsce (Kacper Zieliński 8b, Alan Frydrychowski 7b).
Kolejnym etapem rozgrywek był Finał Rejou Poznań Teren Wschód, który odbył się 14 i 15 listopada w Niechanowie. Do zawodów przystąpiły drużyny, które zajęły czołowe miejsca w swoich powiatach. W tych zawodach również bardzo dobrze zaprezentowały się zespoły z naszej szkoły. Wyniki końcowe zawodów:
 • Igrzyska Dzieci: I miejsce (Bartosz Gulczyński 6a, Błażej Jaros 5c, Bartosz Wachowiak 5d, Ksawier Jaros 3a);
 • Igrzyska Młodzieży Szkolnej: IV miejsce (Adrian Tymosz 8b, Dawid Chmiel 8b, Alan Frydrychowski 7b).
Zajęcie I miejsca w Finale Rejonu zapewniło awans do Finału Wojewódzkiego, w którym zespół zajął V miejsce.

Cykl turniejów powiatowych pod hasłem „Szukamy Młodych Talentów“
Wiele sukcesów sportowych osiągają uczniowie sekcji tenisa stołowego prowadzonej przez p. Krzysztofa Krügera w zawodach pod hasłem „Szukamy Młodych Talentów“.Jest to cykl turniejów organizowanych przez GOSIR, Stowarzyszenie „Chrobry“, klub sportowy Stella-Niechan, w których udział biorą szkoły powiatu gnieźnieńskiego z: Kiszkowa, Sławna, Budziszewka, Słupcy, Niechanowa, SP8 z Gniezna oraz Kleszczewa. Zawody odbywają się raz w miesiącu. Pierwszy turniej odbył się 24 października na hali GOSIR w Gnieźnie. Wyniki końcowe w poszczególnych kategoriach:
Klasy I-III
 • I miejsce Ksawier Jaros 3a
 • II miejsce Michał Piotrowski 4f
Klasy IV-VI
 • III miejsce Błażej Jaros 5c
 • V miejsce Bartosz Wachowiak 5d
 • VI miejsce Bartosz Gulczyński 6a
Klasy VII-VIII
 • IV miejsce Adrian Tymosz 8b
Kolejny turniej odbył się 22 listopada w Niechanowie. Wyniki końcowe w poszczególnych kategoriach:
Klasy I-III
 • I miejsce Ksawier Jaros 3a
 • II miejsce Michał Piotrowski 4f
Klasy IV-VI
 • III miejsce Błażej Jaros 5c
Klasy VI-VIII
 • I miejsce Adrian Tymosz 8b
 • V miejsce Dawid Chmiel 8b
20 grudnia odbył się ostatni turniej z tego cyklu kończący rok 2018. Był to turniej Mikołajkowy, na którym wręczono każdemu uczestnikowi drobny, słodki upominek. Wyniki końcowe w poszczególnych kategoriach:
Klasy I-III
 • I miejsce Ksawier Jaros 3a
 • II miejsce Michał Piotrowski 4f
Klasy IV-VI
 • II miejsce Błażej Jaros 5c
Klasy VI-VIII
 • I miejsce Adrian Tymosz 8b
W tych zawodach prowadzona była również klasyfikacja drużynowa, w której zajęliśmy II i III miejsce. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę, zdobywali medale oraz zdobywali punktowane miejsca. Gratulujemy osiągniętych sukcesów w 2018 roku.

„Segregacja? Dziecinnie proste”

W X- XI 2018 Szkoła Podstawowa nr 8 brała udział w projekcie organizowanym przez Urząd Miasta  pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna – Tomasza Budasza, „Segregacja? Dziecinnie proste”. W październiku uczniowie wszystkich klas z naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez panią Annę Tritt. Podczas warsztatów uczniowie mogli dowiedzieć się wiele ciekawych informacji na temat wtórnego wykorzystania odpadów.  Głównym celem kampanii „Segregacja? Dziecinnie proste!” było wprowadzenie zasad prawidłowej segregacji odpadów komunalnych, a jednym z jej elementów był konkurs dla  uczniów klas I-III oraz olimpiada dla klas IV - VIII. Celem konkursu plastycznego dla uczniów klas I-III oraz olimpiady wiedzy dla uczniów klas starszych było propagowanie wśród dzieci i młodzieży prawidłowych zasad segregacji odpadów, uświadomienie, że ilość wytwarzanych odpadów w gospodarstwach domowych jest poważnym problemem ekologicznym i ekonomicznym i kształcenie dzieci w duchu  zrównoważonego rozwoju rozwija wrażliwości na problemy środowiska naturalnego w najbliższym otoczeniu.
W ramach konkursu dzieci klas I-III przygotowali pracę związaną z gospodarowaniem odpadami, natomiast uczniowie klas starszych wykazywali się wiedzą temat segregacji odpadów w miejskim turnieju. Uczniowie z klasy II a oraz II c otrzymali wyróżnienia. Koordynatorami w naszej szkole w klasach I-III była pani Maria Wojciechowska oraz  Marlena Chęś, natomiast w klasch IV –VIII pani Anna Sakiewa.
 
W świątecznym nastroju

Piątek 21 grudnia 2018 roku był ostatnim przedświątecznym dniem w szkole. Tego dnia odbył się uroczysty apel, w czasie którego obejrzeliśmy piękną jesełkę, śpiewaliśmy kolędy i składaliśmy życzenia świąteczne. Nagrodę otrzymali również uczniowie – zwycięzcy konkursu na piosenkę w języku angielskim. W świątecznie udekorowanych klasach odbywały się spotkania opłatkowe. Uroczysty nastrój tego dnia przypominał, że święta tuż, tuż…

„Dziel się uśmiechem”

W listopadzie 2018 roku w naszej szkole był realizowany program edukacyjny „Dziel się uśmiechem”. W ramach programu odbyły się zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I a, I b, I c, I e, III a oraz IV a. Podczas lekcji poruszane zostały tematy profilaktyki i higieny jamy ustnej, zbilansowanej, zdrowej diety oraz aktywnego stylu życia. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważna jest codzienna higiena, uświadomili sobie istotę wizyty  w gabinecie stomatologicznym i przekonali, że nie musi się ona wiązać ze stresem i bólem. Mali uczniowie wyszli  z zajęć z dawką praktycznej wiedzy, a także bezpłatnymi materiałami edukacyjnymi, przygotowanymi specjalnie z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym.  Uczniowie  otrzymali  również pakiety - przybory niezbędne do higieny jamy ustnej: szczoteczkę, pastę do zębów oraz bezcukrową gumę do żucia. Sponsorem otrzymanych upominków była marka Orbit, natomiast promotorem akcji był Polski Czerwony Krzyż. Szkolnymi koordynatorami akcji były panie: Anna Sakiewa oraz  Natasza Szalaty.
12345
Wróć do spisu treści