aktualności17_18 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Gnieźnie

Przejdź do treści
ŚWIETLICA SZKOLNA
ZAPRASZA
W GODZINACH
6:30 - 16:00
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
03.09.2018 r.
kl. I - III godz. 9:30
kl. IV - VIII godz. 8:30
Rada Pedagogiczna organizacyjna
28.08.2018 r. (wtorek) godz. 10:00
W okresie ferii letnich
sekretariat szkoły czynny w godzinach 8:00 - 13:00


Rodzicom, uczniom, pracownikom szkoły
życzymy
udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji
                 
                                               Dyrekcja SP nr 8 w Gnieźnie

 
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
 
22 czerwca społeczność Ósemki na apelu przygotowanym przez uczniów  klasy 7d uroczyście zakończyła rok szkolny. Dyrektor szkoły, pan Marek Machiński oraz ksiądz Andrzej Grzelak w swoich wystąpieniach podziękowali za rok wytężonej pracy i owocnej współpracy wszystkim zebranym zarówno uczniom jak i ich nauczycielom i rodzicom. Życzyli również udanych, ciepłych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.
Nauczyciele wychowania fizycznego i języka angielskiego wręczyli wyróżniającym się uczniom dyplomy i nagrody. Następnie młodzież wraz z wychowawcami udała się do klas, gdzie otrzymała świadectwa i pożegnała się ze swoimi opiekunami (to szczególnie uczniowie klas 3) lub powiedziała – Do zobaczenia za dwa miesiące.
Wakacje oficjalnie rozpoczęte! Za nami nauka, obowiązki i stres, przed nami przygody, odpoczynek i dobra zabawa.
 
Podsumowanie pracy SU klas 4-7 oraz konkursów przedmiotowych
w roku szkolnym 2017/2018
 
21 czerwca odbył się apel, na którym wyróżnieni zostali najbardziej aktywni, zdolni, ambitni i pracowici uczniowie naszej szkoły. To właśnie oni, bardzo często nie dla nagród czy wyróżnień, w minionym roku  poświęcili swój czas i energię,  angażując się w działalność szkoły.
Podziękowania i wyróżnienia popłynęły w stronę młodzieży pracującej na rzecz SU, a także reprezentującej szkołę w poczcie sztandarowym. Następnie nagrody otrzymali, m.in. uczestnicy konkursów z okazji Dnia Ziemi, Dnia Mamy, związanego z uzależnieniami,  poezji Katyńskiej. Wśród wyróżnionych byli również najlepsi uczniowie w konkursach: matematycznych, plastycznych, przyrodniczych czy organizowanych przez bibliotekę. Spośród wszystkich klas 4-7 przez cały rok szkolny wybierano także najlepszą klasę, biorąc pod uwagę udział w akcjach charytatywnych, konkursach, systematyczne i staranne wykonywanie gazetek.
W tym roku szkolnym I miejsce zajęła klasa 6d, II przypadło 4f, a III 4a.
Dyrektor szkoły, pan Marek Machiński podziękował wszystkim za ogromne zaangażowanie, pracowitość i serce włożone we wszystkie akcje, konkursy i wydarzenia szkolne i międzyszkolne.
 
W zdrowym ciele zdrowy duch
 
Dowiedli tego uczniowie Ósemki, którzy 20 czerwca uczestniczyli w różnych rozgrywkach sportowych. Na boiskach szkolnych oraz na Orliku starsze klasy rozgrywały następujące konkurencje: zabawa w dwa ognie, piłka nożna, ręczna oraz siatkówka przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Dzieci młodsze wraz z opiekunami brały udział w zabawach sportowych. Wyśmienita pogoda, dobre nastroje i towarzystwo sprawiły, że ten jeden z ostatnich dni w szkole należał do bardzo udanych.  

Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w LA

Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci naszej szkoły w Mistrzostwach Powiatu Gnieźnieńskiego w LA. Zawody były rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej klas 7 oraz 2 i 3 gimnazjum. W związku z tym nasi reprezentanci rywalizowali z o rok i dwa lata starszymi sportowcami. Był to pierwszy start naszej szkoły w tych zawodach, przeznaczonych dotychczas dla uczniów gimnazjum.
W biegu na 2000 metrów znakomicie zaprezentował się Antoni Piotrowski zajmując 2 miejsce z czasem 6.51,10. Na tym dystansie 9 miejsce zajął Franciszek Leśny z czasem 7.18,00. W biegu na 1000 metrów 7 miejsce zajął Dominik Karasiński z czasem 3.16,41 a Adrian Tymosz był 16 z czasem 3.45,21. W skoku w dal 8 miejsce zajął Bartosz Janiak z wynikiem 5,04 metra. W biegu na 300 metrów 15 miejsce zajął Mikołaj Menz z wynikiem 46,04 a 18 był Vikitskyi Volodymyr z czasem 46,36. W biegu sztafetowym 4x200 metrów nasz zespół w składzie Bartosz Janiak, Mikołaj Menz, Vikitskyi Volodymyr, Eryk Stupczyński, zajął 8 miejsce z czasem 1.55,01.
Opiekunami lekkoatletów byli nauczyciele wychowania fizycznego Paweł Bartkowiak i Robert Czaja.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
22.06.2018 r.
klasy I - III godz. 9:30
klasy IV - VII godz. 8:30

Miłosz – najlepszy głos Ósemki

Dnia 30 maja 2018 r. w auli Szkoły Podstawowej Milenium odbył się V Festiwal Piosenki Angielskiej English Songs Festiwal. Szkołę Podstawową nr 8 w Gnieźnie reprezentowali Wojciech Pohl z kl. 6c oraz Miłosz Grawon z kl. 6e.
W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Miłosz Grawon. Gratulujemy.
 
Turniej Tenisa Stołowego z okazji „Dnia Dziecka”
 
W dniu 25 maja w naszej szkole odbyły się zawody w tenisie stołowym. Turniej został rozegrany w ramach obchodów „Dnia Dziecka”. Celem tych zawodów było również zachęcanie do aktywnego wypoczynku po zajęciach lekcyjnych oraz popularyzowanie tenisa stołowego w naszej szkole. Przed zawodami wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodkie upominki oraz napoje.
Zawody rozegrano w kategorii dziewcząt i chłopców w trzech grupach wiekowych    kl. I-III, IV-V i VI-VII. W turnieju udział wzięło 34 uczniów naszej szkoły, którzy przybyli na zawody ze swoimi rodzicami. Rodzice aktywnie włączyli się w rywalizację dopingując swoje pociechy oraz pomagając w sędziowaniu. Poziom zawodów był bardzo wysoki zwłaszcza w decydującej fazie rozgrywek, kiedy partie finałowe decydowały o zwycięstwie w zawodach.
Zwycięzcy udekorowani zostali pamiątkowymi medalami a pierwszych pięciu zawodników i zawodniczek w każdej kategorii otrzymało nagrody rzeczowe. Zawody zostały przygotowane i przeprowadzone przez p. Krzysztofa Krüger i p. Hannę Tomczak.
Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w zawodach, za wspaniałą atmosferę oraz sportową rywalizację.

Wyniki końcowe zawodów:
 
Kategoria dziewcząt kl. I-III
 1. Walicka Amelia
 2. Stefaniak Aleksandra
 3. Stefaniak Zuzanna
Kategoria chłopców kl. I-III
 1. Jaros Ksawier
 2. Piotrowski Michał
 3. Zarębski Oliwier
Kategoria dziewcząt kl. IV-V
 1. Winnowicz Klaudia
 2. Jankowska Aleksandra
Kategoria chłopców kl. IV-V
 1. Jaros Błażej
 2. Gulczyński Bartosz
 3. Wachowiak Bartosz
Kategoria dziewcząt kl. VI-VII
 1. Maciejewska Monika
 2. Kujawska Amelia
 3. Dobrosińska Natalia
Kategoria chłopców kl. VI-VII
 1. Tymosz Adrian
 2. Chmiel Dawid
 3. Przybylski Antoni
 

Aktorzy z klasy 4c

Dnia 15.05.2018 r. uczniowie kl.4 c, podzieleni na 4 grupy, zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie przed młodszymi kolegami i koleżankami z klas I i II wystawiając utwór Ignacego Krasickiego pt. „ Przyjaciele”. Zarówno młodzi widzowie jak i aktorzy dobrze się bawili.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8
im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie informuje,
że dnia 05.06.2018 r. o godz. 17.00
odbędzie się na dziedzińcu szkolnym zebranie
z rodzicami i opiekunami prawnymi uczniów
klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019


SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8 Z DOTACJĄ UNIJNĄ

„Uczy, wspiera, inspiruje – nauczyciel XXI wieku”, to projekt unijny zatwierdzony przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, który będzie realizowany w naszej szkole w latach 2018-2020. Został on napisany i będzie koordynowany przez nauczycielki Ósemki, panie Lidię Modrzejewską-Krüger i Annę Sakiewę.
Szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach programu wspierania instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji i szkoleń - Erasmus+, Edukacja Szkolna –  Akcja 1 Mobilność Kadry. Warto nadmienić, że na 740 projektów, które wpłynęły do Agencji Narodowej, zaledwie 140 zostało zatwierdzonych do realizacji.
Projekt został napisany adekwatnie do aktualnych potrzeb szkoły, a jego głównymi założeniami jest podniesienie kompetencji kadry pedagogicznej w biegłym posługiwaniu się językiem angielskim, wprowadzenie nowoczesnej technologii informacyjnej w klasach I-III oraz innowacyjne podejście do ucznia. Dzięki nawiązanym podczas szkoleń i konferencji kontaktom ze szkołami europejskimi, nauczyciele, w ramach projektu, będą mieli możliwość, m.in. obserwować sposoby prowadzenia zajęć w szkołach partnerskich w krajach Unii oraz nabywać nowe kompetencje na metodycznych szkoleniach zagranicznych i krajowych.

Chłopiec o wielkim sercu

Nikodem jest uczniem klasy 3a naszej szkoły. W tym roku przystąpił do Pierwszej Komunii Świętej. Chłopiec ponad wszystko kocha zwierzęta i pragnie nieść im pomoc, dlatego poprosił swoich gości, aby zamiast prezentów przynieśli karmę dla zwierząt ze schroniska.
Dzięki tej akcji udało się zebrać aż kilkadziesiąt kilogramów przysmaków dla czworonogów. Nikodem może być dla nas przykładem – mały chłopiec o WIELKIM SERCU. To nie drogie prezenty są najważniejsze, ale chęć niesienia pomocy i dzielenia się z innymi.
Rodzicom gratulujemy wspaniałego syna !

Już czytam

Pasowanie 85 uczniów klas pierwszych na czytelników odbyło się 18 maja 2018 roku. Do udziału w imprezie zaproszono nie tylko dzieci, ale również rodziców, nauczycieli oraz dyrekcję szkoły.
Otwarcia uroczystości dokonał dyrektor szkoły mgr Marek Machiński.
Najważniejszą częścią spotkania było uroczyste złożenie przyrzeczenia o poszanowaniu książek i pasowanie na czytelnika gigantyczną zakładką.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali inscenizację pt.: Bajkowe postacie.
W trakcie inscenizacji pierwszoklasiści brali aktywny udział powtarzając prośby książki, za co otrzymywali nagrody. Zaśpiewali również piosenkę skierowaną do rodziców z prośbą o wspólne czytanie. W odpowiedzi na prośbę dzieci, pani Edyta Troszak przeczytała opowiadanie pt.: „Kamyczek w bibliotece”, za co otrzymała gorące brawa, kwiatki oraz podziękowania od klasy 1 a, 1 b, 1 c, 1 d.
Wszyscy uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy, zakładki, bajeczki. Każda klasa otrzymała dyplom za zaśpiewanie piosenki oraz szkolny słownik ortograficzny z przeznaczeniem do biblioteczek klasowych. Całej imprezie towarzyszyła bajkowa muzyka.
Imprezę przygotowała pani Elżbieta Mielczarek, oprawą graficzną zajęła się pani Barbara Krzyżan a oprawą muzyczną zajął się pan Piotr Cieślewicz.
Wykonawcy: Prowadząca: Klaudia Winnowicz kl. 5 a, Książka: Amelia Kujawska kl. 6 a, Krasnal: Oliwier Kowalski kl. 7 b, Wróżka:  Aleksandra Jankowska kl. 5 a, Kopciuszek: Iga Mielcarek kl. 5 d, Czerwony Kapturek: Julia Barancewicz kl. 5 a.
Wiersz recytowała: Iga Mielcarek kl. 5 d.
12345
Wróć do spisu treści