aktualności 4 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Gnieźnie

Przejdź do treści

Korowód świętych

27 października odbył się w naszej szkole korowód świętych, w którym brali udział uczniowie klas 4, 5 i 6. Blisko 70 z nich przebrało się za postaci, które przedstawiały świętych. Był m.in.: św. Jan Paweł II, św. Andrzej, św. Wojciech, św. Wiktoria, św. Franciszek, Matka Boska, św. s. Faustyna, św. Amelia.

KURS SAMORZĄDNOŚCI UCZNIOWSKIEJ

Dnia 21.10.2016 r. w Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Gnieźnie odbyło się szkolenie pt. „Samorządność uczniowska dla szkół podstawowych.” Uczestnikami szkolenia byli przedstawiciele samorządów uczniowskich wszystkich podstawowych szkól gnieźnieńskich. Program szkolenia obejmował:
  • poznanie pojęcia samorządu uczniowskiego i jego zadań,
  • kierowanie grupą koleżanek i kolegów, jak ich zaangażować?,
  • omówienie przepisów prawnych dotyczących samorządu uczniowskiego,
  • prowadzenie dokumentacji,
  • rola opiekunów.
W kursie tym naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Bochenek, Aleksandra Heydrich, Martyna Sieczka, Krzysztof Dolny.
Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności zaowocują w pracy samorządu naszej szkoły.

XVI  Rajd Turystyczny
,,Jesień na Ziemi Gnieźnieńskiej”
im. Starosty Jacka Marciniaka

22 października razem z uczniami innych szkół kolejny raz wybraliśmy się na sobotni, pieszy rajd. Tym razem droga nie była długa i przeszliśmy odcinek z ulicy Pustachowskiej do gospodarstwa agroturystycznego w Pawłowie, czyli ok. 7 km.
Było ciepło, humory nam dopisywały, podziwialiśmy piękną, polską, złotą jesień. Na mecie mogliśmy oglądać różne zwierzęta zarówno nasze rodzime jak i te bardziej egzotyczne, takie jak: lama, emu czy papugi. Chętni wzięli udział w konkursie o porach roku. Po ciepłym poczęstunku większość oddała się beztroskiej zabawie. Najbardziej ucieszyły nas: domki na drzewie, kładki i huśtawki. Rajd dostarczył nam samych pozytywnych emocji, mogliśmy przebywać na świeżym powietrzu wśród kolegów, malowniczej jesiennej aury i zwierząt.


Dzień Papieski

  "Bądźcie świadkami miłosierdzia" - to hasło XVI Dnia Papieskiego, który obchodzony był w całej Polsce. Nasi uczniowie przygotowali się do tych obchodów przez udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym , zorganizowanym w SP 6. Zadaniem uczniów klas 1-3 było zaprojektować znaczek pocztowy, przedstawiający uczynek miłosierdzia, natomiast uczniowie klas 4-6   wykonali medalion tematycznie związany z postacią osoby świętej, której życie wypełniały uczynki miłosierdzia. Dwie spośród  prac uczniów naszej szkoły  zostały wyróżnione i na uroczystej gali w I Liceum Ogólnokształcącym; nagrody otrzymali: Zuzanna Bogajewska z klasy 6d oraz Filip Bartocha z klasy 2c. Serdecznie gratulujemy!
W dniu 20 października społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystym apelu. Dzieci recytowały piękne wiersze,  a cytaty z ogromnej spuścizny, pozostawionej przez papieża Polaka,  przypomniały nam o tym, że żyjemy dla innych.  Usłyszeliśmy hymn Światowych Dni Młodzieży "Błogosławieni..."  i "Barkę", podczas której  falowały chorągiewki w papieskich , żółto - białych kolorach. Na zakończenie apelu wszyscy autorzy prac plastycznych otrzymali piękne dyplomy i nagrody.


Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym

W dniu 18 października 2016 r. w Niechanowie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w kategorii dziewcząt i chłopców. Klaudia Winnowicz (kl.4a) i Monika Maciejewska (kl.6b) w turnieju zajęły wysokie III miejsce.
Bardzo dobrze zaprezentowała się również drużyna chłopców. W tej kategorii SP 8 wystawiła dwa zespoły. Pierwszy zespół w składzie: Adrian Tymosz (kl.6b) i Dawid Chmiel (kl.6b) zajął III miejsce a drugi zespół: Kamil Kapsa (kl.6b), Franciszek Miczyński (kl.6b) i Bartosz Gulczyński (kl.4a) zajął IV miejsce.
Gratulujemy i bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w zawodach oraz reprezentowanie naszej szkoły w rozgrywkach powiatowych.    
Wyniki końcowe w kat. dziewcząt:
1. SP Niechanowo I
2. SP Sławno
3. SP 8 Gniezno
4. SP Niechanowo II
5. SP Łagiewniki Kościelne
Wyniki końcowe w kat. chłopców:
1. SP Sławno
2. SP Łagiewniki Kościelne
3. SP 8 Gniezno I
4. SP 8 Gniezno II
5. SP Niechanowo

Turniej Tenisa Stołowego „Szukamy Młodych Talentów”

W czwartek 6 października 2016r. w hali sportowej GOSiR przy ul. P. Cymsa odbył się pierwszy turniej XV Edycji Turniejów Tenisa Stołowego pod hasłem „Szukamy Młodych Talentów”. W turnieju uczestniczyło 60 zawodników reprezentujących szkoły podstawowe z powiatu gnieźnieńskiego: Kleszczewa, Łagiewnik Kościelnych, Sławna, Niechanowa i oczywiście SP 8 z Gniezna. Zawody rozgrywane były w kategoriach dziewcząt i chłopców w dwóch grupach wiekowych: kl. I-III i IV-VI.
Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Zwycięzcą turnieju kl. IV-VI został Adrian Tymosz (uczeń klasy 6b). Bardzo dobrze zaprezentowała się również Klaudia Winnowicz (uczennica kl.4a), która zajęła wysokie VI miejsce, zwłaszcza, że wystąpiła ona w grupie starszej po raz pierwszy.  VI miejsce zajął Dawid Chmiel (uczeń kl.6b) a VIII miejsce - Kamil Kapsa (uczeń kl.6b).
Bardzo dziękujemy za udział wszystkim pozostałym zawodnikom, którzy reprezentowali naszą szkołę, a którym nie udało się zdobyć punktowanych miejsc. Następne zawody już w listopadzie, a odbędą się one w Kiszkowie.


Powitaliśmy Jesień!

W klasie 2b odbył się Rodzinny Piknik z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Tradycyjnie wybraliśmy się do uroczego miejsca, jakim jest Gajówka.
Były zawody sportowe z ziemniakiem w roli głównej, rzut kaloszem na odległość oraz konkurs na najśmieszniejszego ,,Ziemniaczanego stworka”.
Po wspaniałej zabawie uraczyliśmy swoje brzuszki domowym ciastem, frytkami własnej produkcji, ziemniakami z ogniska oraz gzikiem. Komu było mało, to zajadał kiełbaskę, którą na ognisku przygotowali rodzice.
Było super wesoło! Sezon jesienny uważamy za rozpoczęty!


XXVI Jesienny Bieg Osiedla Winiary

1 października uczeń naszej szkoły Antoni Piotrowski z klasy 6d odniósł kolejny sukces w biegach. Tym razem zajął II miejsce na dystansie 800 m. w kategorii chłopców rocznik 2004 i młodsze.
Serdecznie gratulujemy!


Rajd do Czerniejewa

1 października 20 uczniów z naszej szkoły z klasy 4a i 4c uczestniczyło w pierwszym w tym roku pieszym rajdzie. Wspólnie z kolegami z innych szkół przeszliśmy 13 km trasą z Pustachowy poprzez Gębarzewo,  Kosmowo i Kąpiel aż do Czerniejewa.
Na miejscu wzięliśmy udział w konkursach sprawnościowych, takich jak: skoki na skakance, rzuty do kosza czy piłką lekarską oraz konkurs na najpiękniejszy bukiet. Nasza szkoła nie miała sobie równych. W konkursie na bukiet 1 m-ce zajął Maksymilian Malerowicz a 2 Zuzanna Radniecka, a w skokach na skakance najlepsze były Katarzyna Graczyk, Oliwia Kołodziej i Oliwia Nowicka.
Trasa rajdu wymagała od niektórych z nas sporo wysiłku, ale na miejscu mogliśmy posilić się pyszną pizzą, po czym wielu miło spędziło czas, grając w gry zespołowe lub odpoczywając w jesiennym słońcu. Następny rajd już wkrótce. A oto nasza fotorelacja.


Ósemka mistrzem Powiatu Gnieźnieńskiego
w biegach sztafetowych chłopców

Znakomicie zaprezentowali się nasi uczniowie w Mistrzostwach Powiatu Gnieźnieńskiego w przełajowych biegach sztafetowych. W zawodach, które odbyły się 27 września 2016r. w Gnieźnie, reprezentacja Ósemki okazała się bezkonkurencyjna i zdobyła Mistrzostwo Powiatu Gnieźnieńskiego.
Sztafetę SP8 Gniezno reprezentowali: Mikołaj Menz, Eryk Stupczyński, Adrian Tymosz, Bartosz Janiak, Piotr Frankowski, Jakub Skolasiński, Miłosz Grawon i Antoni Piotrowski. Opiekunem drużyny był nauczyciel w-f Paweł Bartkowiak.
Kolejnym etapem będzie start w finale wojewódzkim, który odbędzie się 11 października 2016r. w Poznaniu.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy wielkiego sukcesu!!!Mister Szkoły 2016

Wrzesień to tradycyjnie już czas inauguracji nie tylko roku szkolnego, ale i działalności nowego Samorządu Uczniowskiego. 29 września 2016 roku na apelu zorganizowanym przez opiekunów S.U. zostali zaprezentowani nowi członkowie szkolnego samorządu. W związku ze zbliżającym się Dniem Chłopca nastąpił również wybór Mistera Szkoły. Przed szeroką uczniowską publicznością z klas IV – VI prezentowali się wybrani wcześniej przedstawiciele klas. Następnie wzięli oni udział w dwóch konkurencjach, w których musieli wykonać arcytrudne zadania – odgadnąć marki samochodów na podstawie logo oraz pięknie złożyć koszulki sportowe. Wszystkie etapy konkursów oceniało jury, w którym zasiadali i uczniowie, i nauczyciele. Ostatecznie po dogrywce tytuł Mistera naszej szkoły otrzymał Jakub Rosołek z klasy V d, który uhonorowany został piękną szarfą i oczywiście koroną. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki.
Wszystkim wspaniałym chłopcom naszej szkoły składamy najlepsze życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka!!!


Narodowe Czytanie 2016

29 września 2016 roku nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej inicjatywy Narodowego Czytania. Tegoroczna lektura to niezwykłe dzieło Henryka Sienkiewicza pt.: „Quo vadis”. Na apelu dla uczniów klas IV – VI nasze Szkolne Czytanie rozpoczął Dyrektor Szkoły Pan Marek Machiński, czytając niezwykle ciekawy fragment powieści naszego noblisty dotyczący pożaru Rzymu. Mamy nadzieję, czytelnicza akcja przybliży naszym uczniom twórczość Henryka Sienkiewicza i zachęci do rozpoczęcia ekscytującej przygody z książką i literaturą polską nie tylko w dniu Narodowego Czytania.


Mamy już szafki uczniowskie!!!

Przeciążone tornistry? Bolące plecy? W „Ósemce” staramy się rozwiązać problem ciężkich tornistrów. Dzięki Radzie Rodziców i jednemu ze sponsorów od września zakupiliśmy już 90 szafek dla 180 uczniów klas IV – VI (dwoje do jednej szafki). W miarę posiadanych środków finansowych będziemy doposażali uczniów pozostałych klas. Nasi uczniowie już mogą pozostawić część ciężkich książek i przyborów szkolnych w estetycznych i wygodnych szafkach szkolnych. Dzięki temu szkolne plecaki są dużo lżejsze, a kręgosłupy nie bolą.


39 Bieg Lechitów 18.09.2016
Biegi Młodzieżowe

Uczestniczyło kilkudziesięciu uczniów z naszej szkoły.
Najlepsi w kategorii rocznik 2004 – 2005:
I miejsce Antoni Piotrowski kl. 6D
III miejsce Mikołaj Menz kl. 6A


Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września uczniowie naszej szkoły, wraz z rodzicami, dyrekcją, nauczycielami i pracownikami administracji oficjalnie rozpoczęli kolejny rok pracy. Spotkania odbyły się w dwóch grupach. Najpierw o godz. 8.30 zebrała się młodzież klas 4-6, a o godz. 10.00 klas 1-3. Wszystkich zebranych, a szczególnie uczniów klasy 1, powitał Pan dyrektor Marek Machiński. Kilka słów do dzieci z okazji nowego roku szkolnego skierował również ksiądz Andrzej Grzelak.
Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do przydzielonych sal, a o godz. 11.00 uczestniczyli we mszy świętej.
Z okazji nowego roku szkolnego życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów w nauce, dużo pozytywnej energii, mało stresu za to wiele uśmiechu na twarzy.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
klasy IV - VI  godz. 8:30
klasy I - III  godz. 10:00

RADA PEDAGOGICZNA ORGANIZACYJNA
30.08.2016 r. godz. 10:00
Wróć do spisu treści